>

SAĞLIKLI YAŞAM

Kadının Orgazm Olamaması Genetik

Peki ama neden?
 
   
 
 
     

Bu iddia, kadında cinsel bozukluğun sosyal ve kültürel faktörlerden, baskılardan kaynaklandığını savunanlara karşı yeni tez oluşturuyor.

Bilim adamları, araştırmayı 19-83 yaşları arasında 3500 yetişkin ikiz kadın arasında yaptılar. Araştırmada tek yumurta ikizi olan kadınların yüzde 31’inde benzer orgazm verileri elde edilirken, tek yumurta ikizi olmayan kadınlarda bu rakam yüzde 10 çıktı. Bu verileri ve tek yumurta ikizlerinin genlerinin tamamının, tek yumurta ikizi olmayanların genlerinin ise sadece yüzde 50’sinin aynı olduğunu göz önünde bulunduran bilim adaları, kadında orgazma ulaşamamanın ‘kalıtımsal bir sorun’ olduğu ve tamamen dış etkenlere bağlanamayacağı sonucuna vardı. Bu sonuçlar bilimsel olarak onaylandığı takdirde, kadın orgazmı da aynı erkekteki iktidarsızlık gibi tıbbi bir problem olarak kabul edilecek. Böylelikle tedavi yöntemleri geliştirmek mümkün olacak.

Bu çalışmadan önce bir kesim uzman, kadının orgazma ulaşamamasını kültürel ve sosyal nedenlere bağlıyordu. Bu kesim, sıkı aile disiplini, dinsel baskı ve erkeklerin yarattığı sosyal baskı nedeniyle kadınların orgazm olamadığını savunuyordu.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>