>

SAĞLIKLI YAŞAM

Sarkık göğüslere titanyum estetiği

Almanya’da yaşayan Türk doktor Ziya Saylan, memeleri sarkmış kadınlar için, deri altı sutyen olarak da nitelendirilebilen yeni bir buluş gerçekleştirdi.
 
   
 
 
     
Meme altında titanyumdan yapılan çok ince bir ağ tabakası yerleştiren Dr. Saylan, böylece göğüslerin toparlanıp dikleşmesini sağlıyor.

Estetik uzmanı olarak Almanya’da sık sık adından bahsettiren 55 yaşındaki başarılı Türk doktoru Ziya Saylan, 90 dakika süren estetik ameliyatının yaklaşık 7 bin Euro’ya mal olduğunu belirttti. Ünlü estetikçi Dr. Saylan, şunları söyledi:

‘Çok ince bir materyal olan titanyum ağı, göğsün altına yerleştiriyorum. Bu ağ, göğüs kası, kaburga ve göğüs kafesine sabitleştiriliyor. Birkaç hafta içinde deri altı dokular titanyum ağ ile kaynaşıyor. Eskiden roket ve uzay araçlarında kullanılan titanyum bugüne kadar eklem ve diş protezlerinde, karın bölümlerinde takviye olarak başarıyla kullanıldı. Bugüne kadarki kullanımlarda bu metali vücudun kabul etmemesi gibi alerjik bir reaksiyona rastlanmadı. Ancak silikon göğüslerde sıkça görülen ‘kapsülfibrose’ denilen komplikasyonlara rastlanmıyor.’

Meme Estetiği Derneği’nin Başkanı Jinekolog Prof. Diethelm Wallwiener (50) ise ‘Bu konuda dikkatli olunmasını tavsiye ediyorum. Bilimsel veriler mevcut değil. Kimse yan etkilerinin neler olabileceğini bilmiyor’ diye uyarıda bulundu. Prof. Wallwiener, ‘Kanser erken teşhisi için kadınların ayda bir kere memelerini elleyerek muayene yapmaları gerekiyor. Titanyum ağın buna imkan verip vermeyeceği ise belli değil’ diye konuştu.

Hürriyet


Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>