>

SAĞLIKLI YAŞAM

Koltukaltı Kararması Nasıl Geçer?

Koltukaltı Tüyleri Nasıl Alınmalı?
 
   
 
 
     

Koltukaltı kararması, bir takım ciddi hastalıkların belirtisi olabileceği gibi basit sebeplerden de kaynaklanabilir.

Tıbbi sorunların yanı sıra bazıları genetik olarakta koyu koltukaltına sahiptir. Traş, ağda gibi sürekli cilt altını travmaya uğratan epilasyon yöntemleride koltukaltında kararmaya neden olabilir.

Koltukaltı kararmasından şikayeti olan kişiler epilasyon yöntemi olarak lazer epilasyonu seçmeleri gerekmektedir. Çünkü hem yan etki olarak minimaldir hem de iki ayda bir uygulama yapıldığı için oluşacak hasar az düzeyde olacaktır.

KOLTUKALTI TÜYLERİ NASIL ALINMALI?

Koltukaltı tüylerinin alınmasında en basit bilinen yöntem traş yöntemidir. Traş yönteminin aslında tüyleri kalınlaştırdığına ve yaygınlaştırdığına inanılmaktadır ama böyle bir bilimsel gerçek yoktur. Koltukaltı tüylerinde traş yaparken dikkat edilecek bazı konular vardır. Örneğin; traş yapmadan önce cildi biraz yumuşatmak lazım, bu da duşa girerek olabilir. Cilt yumuşadıktan sonra bir köpük sürülerek jiletin kayganlaştırılması sağlanabilir. Jilet yapılırken çok bastırılmamalıdır. Tüylerin çıkış yönünde traş edilmesi batık oluşumunu engellenir ve cildin tahriş olması engellenmiş olur. Traş işlemi bittikten sonrada hemen çıkıp alkollü yada deodorantlı ürünler kullanılmamalı buda cildi tahriş edebilir. Yumuşak bir krem sürülerek hatta akşam yapılırsa aslında daha rahatta olabilir bu uygulama.

Koltukaltı tüylerinin alınmasında diğer yöntemler ağda, epilatör kremler, iğneli epilasyon, lazer epilasyon olabilir.

Lazer epilasyon günümüzde çok popüler olan bir yöntemdir. Bu yöntem gayet pratik ve kolay olan bir yöntemdir. Uygulama çok küçük bir bölge olduğu için çok kısa sürer. Ortalama 6 ila 8 seansta tüylerin %80inden kurtulmak mümkündür. Bütün epilasyon yöntemlerinden sonra cildi tahriş edicek alkol ya da deodorant uygulamasını yapmamak ve yumuşatıcı kremler kullanmayı öneririz.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>