>

SAĞLIKLI YAŞAM

Kötü Alışkanlıklarınızdan Kurtulun

Bazı alışkanlıklarınızdan kurtulmaya çalışıyorsunuz. Çünkü bunların sizin için zararlı olduğu belki binlerce kez okudunuz, duydunuz. Ama...
 
   
 
 
     

Bazı alışkanlıklarınızdan kurtulmaya çalışıyorsunuz. Çünkü bunların sizin için zararlı olduğu belki binlerce kez okudunuz, duydunuz. Ama bu kurtuluş hiç de kolay olmayacak.

OTURURKEN KIPIR KIPIR OLUN, KALORİ YAKIN


Çocukluğunuzdan beri vazgeçemediğiniz bir alışkanlığınız var. Oturduğunuz yerde hiç durmadan kıpırdanıyorsunuz. Çocukken bu davranışınız yüzünden, annenizden kimbilir ne çok azar işittiniz. Şimdi geçmişi bir yana bırakın ve sakın bu alışkanlığınızdan kurtulmaya çalışmayın.

Aldığımız fazla kalorileri, böyle bir alışkanlık sayesinde yakabilmek güzel değil mi? Sakın yerinizde hiç kıpırdamadan, hareketsiz oturmaya çalışmayın.

ÇİKOLATADAN NEDEN VAZGEÇESİNİZ Kİ


Kilo sorunu olan kadınların, çikolata yeme zevkinden kendilerini mahrum bırakmaları isteniyor. Mis gibi kakao kokan, o güzelim çikolatalar ağzınızda erirken, birden kilo almış gibi hissedersiniz. Oysa çikolata yemenin diyabetliler dışında, zararlı sayılmaması gerekiyor. Çikolata, kalp sağlığını koruyan antioksidanlar bakımından çok zengin. Ayrıca günde 37 gram çikolata yiyen kişi, kanında pıhtı oluşması tehlikesini bir ölçüde azaltıyor. Yiyin ama yeter ki az yiyin.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>