>

SAĞLIKLI YAŞAM

Ramazanda Sağlık İçin Şerbet İçin

Ramazan ayının yaz mevsimine denk gelmesi, oruç tutanların sağlıklarına daha fazla önem vermelerini zorunlu kılıyor.
 
   
 
 
     

Sıcak havalarda uzun saatler boyunca aç ve susuz kalmanın yanı sıra sıcak havanın olumsuz etkilerinden de korunmak için iftar ve sahurda alınan besinlere daha fazla dikkat edilmesi gerekiyor. Neco Et ve Kebap zincirlerinin yöneticisi Murat Sağol; özellikle restoranlarda sunulan yemek çeşitlerinin hafif ve sağlıklı besinlerden seçilmesi gerektiğinin altını çiziyor.

Ramazanda bunaltıcı yaz sıcaklarında hazırlanan iftar menülerinde ana yemeklerin yanı sıra alınan içecekler de büyük önem teşkil ediyor. Oruç tutanların vücut su seviyesinde azalma meydana geldiğinden sıvı tüketimine de dikkat edilmesi gerekiyor. Vücutta oluşan su kaybının telafi edilebilmesi için iftarda bol miktarda sıvı tüketilmesi gerektiğini ifade eden Murat Sağol; iftarda sadece müşterilerinin değil tüm halkın sağlığına önem verdiklerini, Ramazan boyunca iftar saatlerinde ücretsiz meyan şerbeti ikram edeceklerini belirtiyor.

Şerbetin özellikle yaz sıcaklarında oruç tutanlar için faydalı olacağını vurgulayan Sağol; Meyan Şerbetinin bedeni güçlendirici, sinirleri yatıştırıcı etkisinin yanında vücuda serinlik ve rahatlık vereceğini, iftarda tüketilen besinlerin hazmını kolaylaştırdığını söylüyor.

Sağol, “ Ramazanda, iftar sofralarının en önemli içeceğidir Meyan Şerbeti. Birçok hastalığa iyi gelen şerbet, restoranımızda Ramazan boyunca iftar saatinde geleneksel Osmanlı kıyafetleriyle ikram edilecek. Böylelikle sadece müşterilerimizin değil isteyen herkesin tüm gün halsiz düşen vücutlarının şeker ihtiyacını karşılamış ve oruçlarını vaktinde açmalarına yardımcı olacağız” dedi.

 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>