>

SAĞLIKLI YAŞAM

Sağlıkla Özel Buluşma

Eczacıbaşı Sağlık Hizmetleri sağlığı İstanbul'luların ayağına götürdü.
 
   
 
 
     
Uzman doktor ve hemşire kadrosuyla, Türkiye'de "Evde Bakım", "Sağlık Takip Sistemi", "Anne ve Bebek Bakımı" gibi birçok hizmetin ilk ve tek uygulayıcısı olan Eczacıbaşı Sağlık Hizmetleri, "size özel sağlık hizmeti yanıbaşınıza geliyor" söylemiyle gerçekleştirdiği çalışmalarına, İstanbul'lulara sunduğu gezici sağlık aracı hizmetiyle devam ediyor. İçerisinde doktor, hemşire ve çeşitli sağlık ekipmanlarının bulunduğu gezici araç ile, İstanbul'un çeşitli semtlerinde sağlık danışmanlığı veren Eczacıbaşı Sağlık Hizmetleri'nin bu kampanyası, İstanbul'lular tarafından büyük bir ilgiyle karşılandı.

Şimdiye kadar İstanbul'un Ataşehir, Caddebostan, Erenköy, Suadiye ve Fenerbahçe semtlerinde yaklaşık 5000 kişiye danışmanlık hizmeti veren ESH gezici sağlık aracında ücretsiz kan şekeri ve tansiyon ölçümü de yapılıyor.

Önümüzdeki aylarda İstanbul'un farklı semtlerinde sürdürülmesi planlanan bu proje ile İstanbul'luların kendi sağlıkları ile ilgili eğitilmesi ve bilinçlendirilmesi hedefleniyor.

Ocak 2001 tarihinde bir Amerikan şirketi olan TCG (The Corridor Group) ile ortaklık kurarak, Türkiye'de "Evde Bakım Hizmetleri" pazarını oluşturmak için ilk adımı atan Eczacıbaşı Sağlık Hizmetleri, 2,5 senedir toplumu evde bakım ve sağlık takibi konularında bilinçlendirmeye çalışıyor. Eczacıbaşı Sağlık Hizmetleri, bu süre zarfında ihtiyaç sahibi 5.000 eve ulaşıp, toplam 220.000 saat evde bakım hizmeti vermiştir.

Eczacıbaşı Sağlık Hizmetleri Evde Bakım konusunda her ne kadar Amerikan modelini benimsemiş olsa da, Türkiye pazarına uygun sentezler yaparak hizmetlerini geliştirmiştir. Avrupa ve Amerika'daki Evde Bakım kuruluşları genellikle sadece hemşire ağırlıklıyken, Eczacıbaşı Sağlık Hizmetleri'nde doktor, fizyoterapist, diyetisyen, psikolog, hemşire ve sağlık destek personeli de yer almaktadır. Bunların yanı sıra sistem, teknik ekipmanlar ve check-up hizmetleri ile de desteklenmektedir

Eczacıbaşı Sağlık Hizmetleri'nin sağlık sektörüne sunduğu yeni bir hizmet de koruyucu hekimlik kavramıdır. Bu kavramın içeriğini, insanları sağlıklarını sürekli etmeleri gerektiği konusunda bilinçlendirip harekete geçirmek ve sunduğu "Sağlık Takip Sistemi" Çınar Kart ile de sağlıklarının takipçisi olmak oluşturuyor.

Eczacıbaşı Sağlık Hizmetleri, yeni doğum yapan annelerin, bebeklerine nasıl bakmaları gerektiği konusunda bilgilendirildiği hizmet paketi "Nurtopu" ile de Türkiye'de bir ilki gerçekleştirdi. "Nurtopu" hizmet paketinde çiçeği burnunda anneler, konularında uzman yenidoğan hemşireleri ile uygulamalı olarak eğitiliyor, annelerin bilmesi gerekenler ve yenidoğan bebeklerin ihtiyacı olan her şey, Anne Bebek Sağlığı Programı "Nurtopu" ile evinize geliyor.
Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>