>

SAĞLIKLI YAŞAM

Sağlıklı Bir Cilde Nasıl Sahip Olursunuz?

Cildinizin dış etkenlerde korunaklı ve sağlıklı olmasını istiyorsunuz. İşte sağlıklı bir cilt için öneriler!
 
   
 
 
     
Cilt Bakımı
 
Sonbaharda Cilt Bakımı

Sonbaharda cilt bakımı ayrı bir önem kazanıyor, tıpkı saçlarımız gibi, cildimiz de yaz sıcaklarının etkisiyle bir takım değişiklikler yaşamış oluyor. Özellikle sağlıklı bir bronzlaşma söz konusu değilse ve güneş altında korumasız kalınan saatler fazlaysa, cilt kuruluğu hemen fark edilir duruma ulaşıyor. Hassas ciltler bu olumsuz koşullardan tabii ki daha fazla etkileniyor. Ama genellikle hemen her cilt türü için esas olan, ölü hücrelerden arınmak ve tamamen temizlik sağlamak.

Cilt bakımının belki de en büyük ön koşulu kusursuz temizlik. Evyap Ürünleri bu konuda hem bayanlara, hem de beylere çok güvenilir seçenekler sunuyor. Sağlıklı, pürüzsüz, derinlemesi temizlenmiş bir cilde kavuşmak sizin de hakkınız. Bu nedenle Evyap Ürünleri arasından kendi cilt yapınıza uygun bir seçenek mutlaka bulabilirsiniz ve düzenli kullanımda kesin sonuçlara ulaşabilirsiniz.

Cildinizin yaz koşullarından ne denli etkilendiğini tespit etmek için belli başlı tiplerle ilgili şu bilgilere bir söz atmanızda yarar var:

Tür I : Açık renk ten, mavi ya da yeşil gözler. Akne oluşum hızlıdır, çabuk yanar.

Tür II : Açık renk ten, mavi gözler, sarı saç. Geç bronzlaşır, kolayca aknelenir, güneş yanığı kızarıklıklara neden olur.

Tür III : Açık renk ten, kahverengi gözler, kumral saç. Güneşte kızarıklık oluşmaz, güneşte kalış miktarına göre bronzlaşır.

Tür IV : Kumral ten, koyu renk saç, koyu renk gözler. Çabuk bornzlaşır, kızarıklık asla oluşmaz.

Tür V : Esmer ten. Kızarıklık asla oluşmaz, bronzluk çarpıcı bir biçimde kolaydır.

Tür IV : Siyah ten ya da koyu esmer. Ancak çok büyük çapta sıcaklarda yanık meydana gelebilir.

Cilt türünüze göre bakım yapmanız önemlidir. Aksi takdirde sonbaharda, erken yaşlanma, yıpranma, kırışıklıklar, akneler, kuruma gibi tehlikelerle karşı karşıya gelebilirsiniz. Düzenli banyo yapmak, cildinizi koruyan sabunları tercih etmek, belli saatlerde nemlendiriciler kullanmak ilk anda önerilebilecek önlemlerdir. Bunun yanında cilt sağlığında bol bol su içmenin de önemli bir yeri olduğunu hatırlatalım.


Kaynak: www.evyap.com.tr
Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>