>

SAĞLIKLI YAŞAM

Sanda Spa, Rainforest Masajı

Sanda Spa’dan Türkiye’de ilk kez sosyal medya için üç boyutlu ses...
 
   
 
 
     

Sanda Spa, Rainforest Masajı’nın sosyal medyada duyurulması için özel olarak hazırladığı web sitesinde yağmur ormanının gerçek seslerini holofonik olarak dinleme olanağı sunuyor. Holofonik ya da diğer bir deyişle 3 boyutlu ses olarak da adlandırılabilecek bu teknoloji, dinleyiciye gerçeğe çok yakın bir ses deneyimi sunuyor. Kulaklığınızı takıp gözlerinizi kapatıp dinlediğinizde kendinizi yağmur ormanının içinde yürürken buluyorsunuz. Yağmur ormanının sesleri yalnızca sağınızdan ve solunuzdan değil, önünüzden, yukarıdan ya da aşağıdan, hatta arkanızdan geliyor; her adımınızı hissediyorsunuz. Sanda Spa’nın Rainforest Masajı için özel hazırlanan web sitesinin ziyaretçileri bu deneyimlerini eğer isterlerse Facebook’ta da paylaşabiliyorlar.

Alarko Turizm Grubu Spor İşletmeleri Pazarlama Müdürü Serkan Mekikoğlu şunları söylüyor: “Daha önce holofonik sesleri ticari ya da deneysel amaçlarla kullanan birçok çalışma olmuştu. Fakat www.sandaspa.com/rainforest sitesinde yaptığımız bu projede holofonik sesleri sitenin mekanizmasına entegre ederek kullandık ve bu açıdan Türkiye’de bir ilki başardığımızı söyleyebiliriz. Bu nedenle uluslararası bir yarışma olan Favourite Website Awards’a katıldık.”www.sandaspa.com/rainforest adresindeki sitede dinlenebilen holofonik sesler, detaylı bir hazırlık ve yapım aşaması sonrasında hayata geçirilmiş bulunuyor. Ses kayıt tarihi boyunca yapılan tüm holofonik denemeleri detaylı olarak inceleyen uzman bir ekip, bu konuda hayata geçirilmiş tüm teknikleri de ayrıntılı olarak araştırmış. Neticede bütün bu bilgilerin en iyi yönleri harmanlanarak birden çok teknik bir araya getirilmiş bu proje için.

Holofonik bir projede seçilen seslerin binaural (çift kulaklı) tekniklerle, bir insan kafası, kulakları ve vücudu simule edilerek kaydedilmesi gerekiyor. Sanda Spa’nın projesi de bu tekniğin izlerini taşıyor. Sitede yer alan tropik birçok ses ise gerçek ortamda kaydedilmiş ses bankalarından yararlanılarak hem stüdyoda binaural tekniklerle yeniden örneklenmiş, hem de “holofonik deneyime” uygun şekilde işlenmiş bulunuyor.

Sanda Spa, Rainforest Masajı’na özel olarak tasarladığı web sitesinin (www.sandaspa.com/rainforest) temel özelliği, “hiç yorucu olmayan” basit bir mekanizmaya sahip olması. Siteye girdiğinizde tek yapmanız gereken, kulaklığınızı takmak ve yağmur ormanı deneyimini yaşamak.

Sitenin gördüğü ilgiyi yükseltmek hedefiyle bir de kampanya hazırlanmış bulunuyor. Rainforest Masajı’nı mikro siteden satın alan ilk 200 ziyaretçi Sanda Spa’dan bu masaja özel %20 indirim kazanıyor.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>