>

SAĞLIKLI YAŞAM

Selülitlerinizden kurtulun...

Özellikle 30 yaşın üstündeki kadınların korkulu rüyası haline gelen selülitler, aslında kader olarak görülmemeli... Mezoterapi yöntemiyle bu kabusu ortadan kaldırtmak mümkün.
 
   
 
 
     
Kalça, bacak, karın, hatta kol ve dizlerde oluşabilen selülitten, 'Mezoterapi' yöntemiyle çabucak ve acısız şekilde kurtulmak mümkün... Bu yöntemde, sadece bir kez kullanılıp atılan, 4 milimetrelik özel steril iğnelerle, cildin derm tabakasına birer santim arayla batırılan etkin ilaçlar, kılcal damar dolaşım yoluyla selülitli bölgeye direkt etki ediyor. Böylece dokulardaki ödemi çözüyor, bozulmuş olan lenf ve kan dolaşımını düzeltiyor.

ÖNCE ÖLÇÜM

Uzmanların bildirdiğine göre, 'Mezoterapi' tedavi yönteminde önce, ekografi (ultrason) ile selülitli bölgenin kalınlığı, mezoterapist doktorun çalışacağı derinlik ve o bölgeye giriş açıları tespit ediliyor. Sadece bir kez kullanılıp atılan, 4 milimetrelik özel steril iğnelerle, etkin ilaçlar, cildin derm tabakasına birer santim arayla batırılıyor. Bu ilaçlar, kılcal damar dolaşım yoluyla selülitli bölgeye direkt etki ediyorlar. Böylece dokulardaki ödemi çözüp, bozulmuş olan lenf ve kan dolaşımını düzeltiyorlar.

DENGE KURULUYOR

Bozulmuş olan yağ hücreleri ile dolaşım arasındaki ilişki tekrar kuruluyor ve yağ hücrelerine depolanmış yağ yeniden çalışmaya başlıyor, şeker ve yağ asitlerine ayrılarak kullanılabilir hale geliyor. Mezoterapi süresince kişinin yapacağı düşük kalorili rejimle bu yağlar, vücut tarafından enerji olarak tüketiliyor. Mezoterapi olmadan yapılacak diyetin, aslında normal kısımlarda yağ kaybına sebep olup yerel fazlalıkları daha belirgin hale sokabileceğine dikkat çeken uzmanlar, 'Yağ dokusu yüz, göğüs gibi hasta vücudunun üst kısımlarından kaybolur, kalça ve bacaklarda yağ dokuları değişime uğramaz. Halbuki mezoterapide kişi, bölgesel olarak selülit yağlarını kaybettiğinden kısa sürede (15 günde 2 beden gibi) olması gereken şekle kavuşur. Tedavi bitince uzman doktor tarafından hastanın bitim ekografisi alınır. Böylece selülitin mezoterapi ile tedavisi ispatlanmış olur' ifadesini kullanıyor.

Güneş

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>