>

SAĞLIKLI YAŞAM

Sivilceler artık korkulu rüya değil...

Yeni bir ışık tedavi metodu olan fotodinamik ile sivilcelerden iz bırakmadan kurtulabilirsiniz.
 
   
 
 
     
Dermatolog Dr. Metin Oğuz, fotodinamik tedavi ile çeşitli yan etkileri olan ilaçları kullanmadan, orta ve şidetli akne vakalarının 1-2 seansta ağızdan hiç ilaç almadan tedavi edilebildiğini kaydetti. Amerika ve tüm dünyada yoğun ilgi gören ve dermatologların uygulamaya başladığı bu tedavi metodu ile sivilceler için yan etkili ilaçlara ihtiyaç kalmadan şifa sağlanıyor.

Cilde dışarıdan ALA denilen ilaç uygulanıp, yağ bezeleri ve akneye sebep olan mikroorganizmaların bunu tutması sağlanıyor. Üç saat geçtikten sonra bu ilaç ışıkla aktif hale getiriliyor. Aktif ilaçta yağ bezeleri ve mikroorganizmaları tahrip ediyor. Yüzde geçici kızarıklık ve orta derecede güneş yanığı hali oluşuyor.

Kişi iki gün güneşe çıkmıyor. Tedavinin ikinci ve üçüncü günlerinde sivilceler dışarı vurabiliyor ve bir kaç gün hafif soyulmalar oluyor. Bir ay boyunca güneş koruyucu kullanılıyor. Sivilceler iz bırakmadan kayboluyor, tek yan etkisi geçici kahverengi lekeler vakaların az bir kısmında olabiliyor.

Bunlar da yaklaşık iki ayda kayboluyor. Bir seanst tam düzelme olmazsa bir ay sonra ikinci seans uygulanabiliyor. Bu tedavi metodu ile aktif sivilceler gittii gibi küçük çukurlar doluyor, genişlemiş yağ delikleri taralıyor ve yağlanma kalıcı şekilde azalıyor. Tedavinin bir seansı ilaç dahil 500 milyona maloluyor.

Foto dinamik tedavi esas olarak cilt kanserlerine yol açan aktinik keratoz tedavisi için geliştirilmiş bir ışık tedavi metodudur. Ayrıca yaşlanmaya bağlı kırışıklık ve lekelenme tedavisinde de aynı şekilde uygulanır. Bir iki seanslık uygulama ile yaşlılığa bağlı belirtiler azalır ve genç bir görünüme kavuşur. Aynı metodu lazer epilasyona dirençli kılların yok edilmesinde de uygulamaya başladıklarını söyleyen Dr. Metin Oğuz, bunun geleceğin tedavi metodu olduğunu söylüyor.

Habersağlık
Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>