>

SAĞLIKLI YAŞAM

Spor Yapmak İçin En Önemlisi ‘Zihinsel Başlangıç’

Spor sağlığımız için büyük önem taşıyor.
 
   
 
 
     

SPOR YAPMAMAK İÇİN BAHANENİZ YOK!

Herkesin farklı olduğunu ve farklı alışkanlıkları olduğunu belirten Karaduman, kimi insan sporsuz yaşayamazken, kimisinin spor yapmamak için binbir çeşit bahane bulabildiğini, kimisinin ise gerçekten spora vakit ayırabilmek için elinden geleni yaptığını ifade etti.

Spor yapmamak için en çok söylenen bahaneleri; ‘spor yapmaya zamanın kalmıyor’, ‘spora gitmek için o kadar trafikte kalmak istemiyorum’ ve ‘spor yapmak istiyorum ama bütçem elvermiyor’ şeklinde sıralayan Ebru Karaduman, oysa hiçbir bahanenin spor yapmaya engel olmadığını belirtti.

KENDİNİZE YETECEK ‘KALİTELİ SPOR’ ZAMANINI AYIRIN

Ebru Karaduman, temposu sürekli artan günlük koşuşturma içinde, spor için gerekli zamanı ayırmak için daha çok gayret göstermemiz gerektiğini vurguladı.

HAREKETE GEÇMEK İÇİN 3 İPUCU

Aktif yaşam ile zinde kalmanın mümkün olduğunu belirten Ebru Karaduman, harekete geçmek için gündelik yaşamınızın kolaylıkla parçası olabilecek şu ipuçlarını paylaştı:

• Ofiste masa başında çalışırken, basit esneme egzersizleri yapabilirsiniz. Bu sayede boyun ve sırt ağrıları ile karşılaşma ihtimaliniz büyük oranda azalacaktır.
• Kısa mesafelerde araba kullanmak yerine, tempolu yürüyüş yapmayı hatta bisiklet kullanmayı tercih edebilirsiniz. Bu sayede hem ulaşımızını sağlar hem de vücudun günlük ihtiyacı olan ter atımını yapmış olursunuz.
• Bacak bölgenizi çalıştırmak için en etkili günlük egzersiziniz, asansör yerine merdivenleri kullanmak olabilir.

 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>