>

SAĞLIKLI YAŞAM

Tatlı Yerine Dondurma İkramları

Hamur işi tatlılar yerine dondurma, börekler yerine düşük kalorili salatalar ikram edin.
 
   
 
 
     

ARAŞTIRMALAR EV KADINLARININ DAHA KİLOLU OLDUĞUNU GÖSTERİYOR

Ev kadınlarının çalışan hemcinslerine oranla kilo alma riski çok daha fazla. Yağlı ve şekerli pastalarla donatılmış beş çayı sofrası ise, kadınların baş düşmanı. Bu tür davetlerde hamurlu tatlılar yerine dondurma yenilmesini öneriyorum. Ev kadınları, çok fazla iş yapmalarına rağmen kilo alıyor. Çünkü önemli bir detayı atlıyorlar; enerji kaybına neden olacak işlerin büyük bölümünü makineler yapıyor. Son araştırmalar, özellikle ülkemizde kadınların erkeklere oranla daha kilolu olduğunu ortaya koyuyor. İkinci bir araştırma sonucu ise ev kadınlarımızın, çalışan kadınlarımıza oranla daha kilolu olduğunu gösteriyor. Ev kadınları çoğu kez işlerin yorgunluğundan yakınıyor. Oysa ki, gelişen teknoloji sadece kadınların işini kolaylaştırıyor. Dolayısıyla, ev kadınları daha az enerji harcayıp, çabuk kilo alıyor.

EV KADINLARI FORMDA KALMAK İÇİN;


Her gün yürüyüş ve egzersiz yapmalı. Özellikle sabah açken yapılan bir saat tempolu yürüyüş, kilo almaktan korur, kilo vermeye de yardımcı olur.

Özellikle kabul günleri kilo almak için büyük etken. Böyle günlerde sanki kadınlar arasında bir rekabet oluşuyor. Kadınlar adeta ikram hazırlama yarışına giriyor. Oysa ki, daha az kalorili ve daha lezzetli mönüler hazırlamak olası. Ağır hamur tatlıları yerine dondurma veya şekersiz sütlü tatlılar, börek yerine salatalar ikram edilebilir.

Şekerli ve kolalı içecekler yerine ayran veya taze sıkılmış meyve suları hem daha şık olacak hem de kilo aldırmayacaktır.

Ev kadınlarının bir diğer yanlış uygulaması ise, aynı sofraya oturan aile bireylerinin tabakta bıraktıklarını yemeleri. Oysa, uygun porsiyonlarla servis yapılsa, bu problem ortadan kalkacak.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>