>

SAĞLIKLI YAŞAM

Üreme Genetiği

Üreme sağlığı, kısırlık, tüp bebek konularında detaylı bilgi vermek ve bu konuda bilgi alışverişi sağlamak amacıyla gerçekleştirilecek ...
 
   
 
 
     
Üreme sağlığı, kısırlık, tüp bebek konularında detaylı bilgi vermek ve bu konuda bilgi alışverişi sağlamak amacıyla gerçekleştirilecek olan “Uluslararası Üreme Kongresi”nin bir bölümü olan PGT (Preimplantasyon Genetik Tanı) Kursu, Vehbi Koç Vakfı Amerikan Hastanesi’nde düzenlendi.

Vehbi Koç Vakfı Amerikan Hastanesi, Uluslararası Üreme Kongresi’nin ilk bölümü olan “PGT (Preimplantasyon Genetik Tanı) Kursu”nun teorik kısmına ev sahipliği yaptı. Kongre programı dahilinde Vehbi Koç Vakfı Amerikan Hastanesi’nde düzenlenen ve embriyolog, kadın doğum ve genetik uzmanlarının katıldığı kursta, doğum öncesi embriyodaki anomalilerin tespit edilmesini sağlayan “Üreme Genetiği” konusu bütün ayrıntılarıyla işlendi.

PGT (Preimplantasyon Genetik Tanı) Kursu’nda, “Üreme Genetiği” hakkında verilen bilgiler, üreme sağlığı, kısırlık ve tüp bebek konularında bilgi alışverişi için zemin hazırladı. Katılımcıların, “Üreme Genetiği” konusunda bilgi edindikleri kursun sonunda, ayrıca katılımcılara bir de “kursa katılım belgesi” verildi.

Dr. Semra Kahraman, Dr. Muhterem Bahçe, Dr. Nesrin Erçelen, Dr. Hüseyin Karadayı’nın konuşmacı olarak katıldığı kursta, tüp bebek yapmadan önce genlerin sağlıklı olup olmadığının anlaşılmasını sağlayan “PGT” tekniği hakkındaki güncel bilgiler katılımcılar ile paylaşıldı.
Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>