>

SAĞLIKLI YAŞAM

Vajina Estetiği

Vajina estetiği konusunda bilmeniz gerekenler…
 
   
 
 
     

Doğum, aşırı kilo, menopoz, vajinada deformasyona yol açabiliyor. Bu da idrar-dışkı tutamama ve sekste haz kaybı gibi sorunlar doğuruyor.

Kadınlar çoğu zaman deformasyonunu kader görüp, doktora başvurmuyor, oysa ‘Vaginal Rejuvenation’ işlemi de artık bir fanteziden çok, sağlık nedenleriyle yapılan estetik operasyonlar arasında yer alıyor.

Estetik müdahale; kırışıklık, göğüs, burun, kalça gibi güzelliği destekleyen operasyonlarla sınırlı olmaktan çıktı. Artık sağlık için gerekli olduğunda da kullanılması olağan hale geldi. Örnek mi istiyorsunuz? Kemerli burunlar soluk almayı zorlaştırdığında ya da büyük göğüsler bel ve sırt omurlarında tahribata neden olduğunda, yani tamamen sağlık sorunları ortaya çıkmaya başladığında, estetik operasyonlar kaçınılmaz oluyor. İşte Vaginal Rejuvenation ya da daha bilinen adıyla Cinsel Konfor Kaybının Giderilmesi işlemi de, bir fanteziden çok, sağlık nedenleriyle yapılan estetik operasyonlar arasında yer alıyor.

DOĞUM ÖNEMLİ NEDEN

Bu kemik yapının arasında bağ dokular var. Bağ dokuların arası da kaslarla örülmüş. İç organların tüm basıncını, yanlara vererek tutan pelvis, organların aşağı sarkmasını engelliyor. Ancak doğum, menopoz, aşırı kilo gibi durumlarda vajina deformasyona uğrayarak bollaşıyor. Bu, hem cinsel konfor kaybına, hem de iç organların sarkmasına neden oluyor. Dolayısıyla başka rahatsızlıklar da meydana geliyor.

Vajinanın bollaşmasında doğumun önemli bir fonksiyonu var. Ancak bu, zaman zaman yetkisiz ve bilgisiz kişilerin ya da henüz eğitimini tamamlamamış hekimlerin de neden olduğu bir problem.

VAJİNA BOLLAŞMASINDA BELİRTİLER

• Bel ve kasık ağrıları

• Cinsel ilişkiden zevke alamama

• Akıntı

• İleri yaşlarda idrar, gaz ve dışkı tutamama

• Sinirlilik ve yorgunluk hali

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>