>

SAĞLIKLI YAŞAM

Vücuttaki Elektrik

Çoğu zaman üzerimizde fazla elektrik olduğunu ve bir yere dokunduğmuzda cızz diye ses duyarız. Peki bunun sebebi nedir?
 
   
 
 
     

Tüm hücreler çevresinde belli bir statik elektrik vardır. Ancak vücudun tümü bu statik elektriğin olumlu dengesi içindedir. Bunu his dahi etmeyiz.

Ne var ki, gerek havada artan iyonlar, gerek özellikle çağımızda bir mesele olan plastik giysiler, vücudun dış yüzünde elektron artmasına neden olur. Bu olay dıştan içe doğru bizi etkilemektedir. Özellikle sinir sistemi üzerinde ciddi rahatsızlıklar yaratır.

Bir önemli etki de deri üzerindedir. Bahis konusu olan elektron artışı deri altındaki çok minik kasları yorar ve onların vaktinden önce esnekliklerinin kaybolmasına neden olur ki bu sonuç yüzde kırışmaların baş nedenidir. Vücut kırışma ve sarkmaları da bu statik elektrikle yakından ilgilidir.

Eskiden beri tedavi edici etkisine inanılan ve günümüzde pek moda olan akupunktur bu statik elektriği dışarı atmanın bir tarzıdır.

Vücudun statik elektriğinin aşırısını dışarı atmanın iki yolu vardır.
Ya çıplak el ve ayakla toprağı elleyerek bir nevi toprak hattı yapmak ya da su ile yıkanarak bu elektronları dışarı aktarmak.

Çağımızda strese bağlı olarak ve plastik üretim olan giysilere bağlı olarak vücutta aşırı derecede bir elektrik birikmesi olmaktadır. Vücudumuzda biriken bu elektriğe statik enerjidenir. Statik enerjiyi bir şekilde dışarı atmak gerekir çünkü bu enerji sinir sistemimizi derinden etkiler. Bizler bunun farkına pek varamayız ama etkileşim çoktur.

Vucuttaki elektriği atmak için
çıplak el veya ayakla toprak bağlantısı kurmak gerekir. Bahçeye çıkıp ayaklarınızı toprağa dedirin toprak elleyin ya da duş alın. Su da elektriği alır...

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>