>

MODA - STİL

Nike Air Max’in Penceresi Dünyaya Yeniden Açılıyor

İlk olarak 1991’de çıkan klasik Air Max modeli Air Max BW, Air Max 90 ile aynı Nike Air-Sole nefes alan taban yapısını kullandı, ama penceresini büyüterek.
 
   
 
 
     

Böylece de spontane bir şekilde “Büyük Pencere” olarak anılmaya başlandı. İsimde pek büyük bir yenilik olmamasına rağmen, modelin getirdiği hava ve yankıları hafife alınamaz.

Pers morlarını siyahlarla saran Air Max Classic BW modeli, yeni jack swing tarzının vücut bulmuş hali gibiydi. Amerika’da mesafe koşucuları arasında bir olmazsa olmaz haline gelmekle kalmadı, R&B yıldızlarının da günlük kullanımında çokça tercih edilen bir aksesuara dönüştü, sayısız albümün de kapağında yer aldı. Model Avrupa’da da sokak tarzında benzer bir akım yarattıktan sonra hip-hop ve dönemin moda akımlarına da geçiş yaparak İngiltere’ye sıçradı.

Pers moru Air Max Classic BW, yeni tasarlanan Air Max BW Ultra’daki farklı renk seçenekleriyle de beraber geliyor. Air Max BW Ultra orta ve yandan desteklenen tabanla ağırlığı azaltıyor, nefes alabilen ve hafif, iki renkli bir gövdeyle birleşiyor.

Air Max BW Ultra da 3 Mart’tan, Air Max Classic BW OG de 8 Mart’tan itibaren Nike.com ve uluslararası satış noktalarında satışa sunuluyor.
 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>