>

GÜZELLİK

Green Peeling

Bebek teni gibi yumuşak ve pürüzsüz bir cilde kavuşmak ister misiniz? O zaman önerimiz "green peeling"…
 
   
 
 
     
22 bitkiden yapılan bu nefis ürün, cildinizi ipek gibi yapıyor! Yüzümüz aynamızdır. Öncelikle herkes ve tabii ki biz yüzümüze bakarız. Pırıl pırıl ve lekesiz bir cilt her şeyden daha değerli değil midir? Benim işim estetik ve güzellik; bu yüzden her zaman bakımlı ve canlı bir cilt sahibi olmak için uğraşıyorum ve bu çabalarımı sizlerle paylaşıyorum. Bu sefer de yüzüme bitkilerden oluşan bir bakım buldum. Özel içerikli bu peeling uzun çalışmalar sonucunda bulunmuş. Çalışmaları 1959 yılında başlamış. 40 ülkede uygulaması halihazırda yapılmaktaymış. Tabii ki hemen denedim. Önce cildim temizlendi, ardından green peeling adı verilen (içinde 22 adet bitkinin dikenleri bulunan) ürünle masaj-peeling yapıldı.

Uygulama bitince pırıl pırıl ve pespembe bir ciltle bakım odasından çıktım. 3 gün sonra soyulmalar başladı.

Şimdi ben ve bebek cildim diye salınıyorum…

Green peel nedir?

Klinik olarak geliştirilmiş ve dünya çapında denenmiş, bitkisel bazlı biyolojik cilt yenileme işlemidir. Tamamen saf bitki karışımı olan, kimyasal katkı maddesi içermeyen Green Peel uygulanan alanda kan dolaşımını hızlandırır. Üst deride mikrogranüllerin etkisi ile soyucu bir etki yapar. Cildin metabolizmasını ve arınmasını aktive eder.

Uygulama sonrasında ciltte dolaşımın hızlanmasından kaynaklanan, güneş banyosunun sonrasındaki gibi bir pembelik oluşur. Üçüncü ve dördüncü günlerde cilt soyulmaya başlar.


İçeriği

Atkuyruğu (horsetail, ormanda yetişen):
Cilt sıkılaştırıcı, iltihap önleyici, kaşıntıyı hafifleticidir. Cildi soyucu etkisi vardır. Bağ dokusunu kuvvetlendirir.

Atkuyruğu (horsetail, sulak bölgelerde yetişen): Yoğun nemlendirici, sıkılaştırıcı, cildi kuvvetlendirici, yatıştırıcı, cilt çatlaklarını iyileştiricidir.

Altıncık ya da aynısafa çiçeği (marigold): Antimikrobiyal, iltihap önleyici, ödem çözücü, yatıştırıcı ve onarıcıdır.

Sarı sabır (aloe vera): Cildi koruyucu, nemlendirici, gerginleştirici, dolaşım düzenleyici ve kapiler sistemi güçlendiricidir.

Hercai menekşe (viole tricolor): Kepek çözücü, cildi rahatlatıcı, iltihap önleyicidir.

Papatya (chamomile): İltihap önleyici, sakinleştirici, tahrişi yatıştırıcı ve antimikrobiyaldir.

Yosun (spirulina platensis, algae; gölde yetişen): Cildin kan dolaşımını ve metabolizmasını kuvvetlendirir, salgı bezlerinin fonksiyonlarını düzenler.

Yosun (fucus vesiculosus, algae, denizde yetişen): Yoğun nemlendirici, cildi düzgünleştirici ve kan dolaşımını artırıcıdır.

Yosun (ulva lactuca, algen, deniz içindeki kayalarda yetişen): Çok yüksek C ve A vitamini içerir. Nem tutucu, sıkılaştırıcı ve rahatlatıcıdır.

Sinir otu (planceolata lanceolata, dar yapraklı): Sıkılaştırıcı, antimikrobiyal, iltihap önleyici ve cildi soyucu etkisi vardır..

Hercai menekşe (pansy): İltihap önleyici ve yatıştırıcıdır.

Ciğer otu (lungworth, tıbbi): Hücre yenilenmesini artırır. Esneklik ve sıkılık verir. Cildi soyucu etkisi vardır.

Koyun dili (ribwort): Sıkılaştırıcı, yenileyici, antimikrobiyal, enfeksiyon önleyicidir.


Green Peel®'in cilt üzerindeki etkileri

Kan dolaşımını hızlandırır

Kan dolaşımını uyarır, metabolizma hızlanır, ciltte kanlanma düzenlenir. Beslenme bu yolla artar, aynı zamanda toksinler ve diğer birikimler ciltten uzaklaşır.
Mikro sirkülasyonu düzenler

Kapiler sistemde kan dolaşımının hızlanması sonucunda cilde daha çok oksijen ve besleyici maddeler ulaşır.

Epidermabrazyon etkisi

Üst derideki keratin tabaka çözülür, ölü hücreler uzaklaşır. Bazal tabakada yeni hücre oluşumu uyarılır. Epidermis ve Dermis'in üst tabakalarında rejenerasyon hızlanır.

Kollajen oluşumunu uyarıcı, elastik doku dejenerasyonunu azaltıcı etki

Cilt yapısında, renginde ve kalitesinde iyileşmeyi sağlar. Cilt daha gergin bir hal alarak ince çizgilenmeler yok olurken kırışıklıklarda da gözle görülür bir azalma olur.

Komedolitik etkisi

Akneli ve pürüzlü ciltlerde, yağ salgısının azaltılması ile ciltteki keratinleşme azalır. Kapalı komedonlar açılarak açık komedona dönüşür. Rahat sekresyon sonucu yeni komedon oluşması önlenir, mevcut komedonların ciltten uzaklaştırılması sağlanır.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>