>

KÖŞE YAZILARI | Dr. Emre Çiçek

Erkeğin Estetiği Kadını Yendi!

Bakalım yakışıklı ve bakımlı erkeklerin sırrı ne; neler yaptırıyorlar? (Dr. Emre Çiçek)
 
   
 
 
     

Kadın-erkek rolünün dengelendiği modern çağımızda erkeklerin talepleri farklılık göstermeye başladı. Cesaretin artması ve utangaçlık kavramının da değişmesiyle erkeklerin medikal estetik istekleri gelişme gösterdi ve artık güç simgesi erkekler tamamen medikal estetiğe yöneldi. Botoks, dolgu ve saç ekimiyle doruğa ulaşan erkek estetik talepleri başarılı sonuçlarla her geçen gün daha fazla yükseliyor. İşte Medikal Estetik Uzmanı Dr. Emre Çiçek erkeklerin en çok hangi yöntemleri tercih ettiğini anlatıyor. Bakalım yakışıklı ve bakımlı erkeklerin sırrı ne; neler yaptırıyorlar?

BOTOX VE AMELİYATSIZ LİPOSUCTİON ERKEKLERİN YENİ GÖZDESİ

Erkekler en çok botox ve dolgu ile ameliyatsız burun estetiği için başvuruyor. Yüz bölgesi için kişiye özel Botox enjeksiyonları ve dolgu materyalleri ile alın kaş arası kaz ayağı denen göz çevresi kırışıklıkları gözaltı çukurlaşmaları yanak ve burun kenarından ağız’a inen nasolabial çukurlaşmalar, tedavi edilebilmekte. Boyun bölgesindeki kırışıklık, doku gevşeklikleri ve sarkmalar da aynı şekilde çok rahat bir şekilde onarılabilmekte üstelik erkeklere özel doğal ve kimse tarafından anlaşılmayan bir teknikle yaptırmaktalar .

Bunu, ameliyatsız ağrısız acı günlük hayatlarını aksatmadan ameliyatsız liposuctionla yağ volümlerini azaltmak, karın bölgesi ve love handles dediğimiz karın yan bölgelerindeki yağlar, sarkmalardan kurtulmak, meme bölgesindeki yağlanmadan ve sarkmalardan kurtulmak için Amerika ile eşzamanlı olarak ülkemizde ameliyatsız uygulanan Exilis ve Challenger yöntemleri izliyor (ki bu yöntemlerle yağ volümünden 6 haftada ortalama 6-10 kilo kaybedebilir 1 ila 2 beden incelebiliyorlar).

Erkeklerin tercih listesinde daha sonra -özellikle orta yaşlarda- ameliyatsız yüz germe işlemi geliyor. Ulthera teknolojisiyle ameliyatsız olarak yüz germeyi tercih ediyorlar. 1 saatte ağrısız, acı-morarma olmadan tüm yüz bölgesindeki sarkma ve kırışıklıklardan kurtulabiliyor, kaybolan çene ve yüz kontürlerini geri kazanabiliyor, göz kapağı ve kaş düşüklüklerini elveda diyor ve gıdı bölgesindeki fazlalık sarkma, yağlanmaları yok edebiliyorlar. Sonrasında göz altı morluklarından ameliyatsız olarak özel peeling ve radyofrekans teknolojileri ile kurtulup, özel lazer ve peeling tedavileri ile güneş lekeleri ve yaşlılık lekelerinden kurtulabiliyorlar,FUE Plus sistemini ve en önemlisi saç ekimi ve saç dökülmesinde PRP tedavilerini seçiyorlar.

P.R.P. İLE SAÇ DÖKÜLME TEDAVİSİ NEDİR VE NEDEN TERCİH EDİLİYOR?

P.R.P teknolojisinde 
platelet açısından zengin plazma elde etmek amacıyla FDA onaylı özel bir filtre ve satrifüj kullanılır. Plateletlerin yaklaşık % 97’si ayrışır ve plazma içinde normalden 6 – 10 katı daha fazla konsantrasyona sahip olur.
 Nasıl ki vücudumuzun herhangi bir yeri kesildiği veya zedelendiği zaman önce pıhtılaşıp daha sonra kabuk bağlıyor ve kabuklanma döküldükten sonra iz kalmadan iyileşme ortaya çıkyorsa PRP yöntemi de aynı sistemle hareket eder. Saç köküne direk PRP ve büyüme faktörlerini verdiğimiz zaman saçlarda kalınlaşma, sıklaşma, dökülmede tamamen durma ve yeni saç oluşumu gözlemlenir.PRP uygulamasında, hedef bölgeye kan dolaşımıyla taşınabilenden çok daha fazla sayıda platelet ve içeriğinde bulunan büyüme faktörü ulaştırılabilir. PRP ve büyüme faktörleri, uygulanan saçlı deride ve saç köklerinde tıpkı bir joker gibi görev alır. Ne eksikse onu tamamlar, saç köklerindeki growth faktörleri de aktive ederek saç köklerinin kuvvetlenmesini, dökülmenin tamamen durmasını, saçların sıklaşıp gürleşmesini sağlar. P.R.P. mezoterapi veya roller şeklinde uygulanabilir.Ama esas olan PRP materyaline bitkisel olarak elde edilen özel kök hücre özlerini ekleyerek daha etkin ve efektif sonuca ulaşmak, farkı ve etkinlik artışını bu şekilde sağlamak. PRP aynı zamanda Deride ultraviole ışınlarına maruz kalmanın sonucunda oluşan kırışıkların düzelmesi, çöküntülerin esnekliğini geri kazanmasını sağlamak için ; lekeler ve yüz bölgesi sarkmalarında da efektif olarak erkekler tarafından tercih edilmekte.

Ağrı acı olmadan 15 dk süren işlemler 2 haftada bir kez 4 kere uygulanınca 1 yıl etkinliği devam ediyor.Etkinliğin gözle görülmesi 2 hafta içinde ortaya çıkıyor.

PRP İLE SAÇ DÖKÜLME TEDAVİSİ HANGİ DURUMLARDA ETKİLİDİR?

Erkek 
için; ailesinde saç dökülme öyküsü olanlar, yağlı, kepekli, kaşıntılı saçları olanlar, kırılarak saç dökülmesi olan ince ve zayıf telli saçları olanlarda etkilidir.

Kadın
 için; kadınlar için genetik ilaçlar hastalıklara bağlı dökülmeler,kuaförlerdeki işlemler ve sık saç boyatmaya bağlı saçlardaki yıpranma üzerinde etkindir.

AĞRI YOK, ACI YOK, İZ YOK,SIK VE YOĞUN DOĞAL SAÇLAR VAR,, TAM ERKEKLERE GÖRE BİR SAÇ EKİM YÖNTEMİ: FUE PLUS!

Dünya Saç Cerrahisi Derneği onaylı microcerrahik punch kullanımı sayesinde acısız ve daha az dikiş izi ile mucizeler yaratan FUE PLUS saç ekim teknolojisi artık Türkiye'de.

Yüzünüzde ve göz kapaklarınızda şişme, morarma, ödem gibi rahatsızlık olasılıklarını yok eden FUE PLUS uygulaması sonrasında saçlarınızı her yöne özgürce tarayabilir, arzu ettiğiniz saç kesim modelini yaptırabilirsiniz.

Üstelik FUE PLUS teknolojisi ile saçlarınızın kendi saçlarınızdan hiçbir farkı olmuyor. 10 gün sonra kuaförünüz, doktorlarınız bile dolgun saçlarınız haricinde saç ekimi yaptırdığınızı bile farketmeyecek.

Mutlaka steril özel hastane koşullarında ameliyatla gerçekleşmesi gereken bu mükemmel çözüm, ömür boyu kalıcı ve doğallık garantili.

Diğer işlemlerin aksine 1,5-2 kat saç nakli olanağı sağlayan FUE PLUS sık doğal yoğun ve her yöne taranan saçlara kavuşma imkanı tanır.FUE PLUS teknolojisinin uzman bir doktor tarafından tam donanımlı bir ameliyathanede yapılması şart. Aynı zamanda FUE saç ekiminde deneyimli ve bilgili bir doktorun operasyonu bizzat yürütmesi kesin sonuç için önemli.

FUE PLUS işlemi öncesi uzman doktor tarafından özel alet ve looplarla detaylı saç analizi yapılmalı. Doktor ünvanı olmayan kişiler kesinlikle bu işlemi uygulamamalı.

İşte erkeklerin en çok tercih ettiği medikal estetik yöntemleri. Yeni yüzyılda güzelleşmek kadınların hakimiyetinden çıktı, şimdi erkeklerin dönemi.


Dr. Emre Çiçek
YAZARA E-POSTA GÖNDER

 

Diğer yazıları liste halinde görmek için tıklayın >

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>