>

KÖŞE YAZILARI | Dr. Emre Çiçek

Oksıjenterapı İle Cildiniz 5 Yaş Gençleşsin

Oksijenterapi sonucları ve etkileri... (Dr. Emre Çiçek)
 
   
 
 
     

Oksijen hayat iksiridir.Oksijen olmazsa metabolizmada olmaz,cilt ve vücut hücrelerine enerji gitmez,cilt sıkılığını kaybeder,yorgun bir görünüm alır.Kırışıklıklar ve erken yaşlanmanın tüm belirtileri meydana gelir.

CİLT İÇİN OKSİJENİN ÖNEMİ NEDİR ?


Hücrelerin çoğalması ve fonksiyonlarını yerine getirebilmesi için enerji gereklidir. Vücuttaki tüm hücrelerin enerji oluşturması için ise oksijen şarttır. Ciltte yeni hücreler epidermisin en alt tabakası olan bazal tabaka tarafından oluşturulur. Epidermiste kan damarı olmadığı için bu olay için gerekli oksijen dermisteki kan damarlarından sağlanır. Hücreler gereken oksijeni bunun dışında hücreler arası boşluktan(biomatriks) da havadaki oksijeni kullanarak elde ederler. Uygulamada bu özellik kullanılmaktadır.

CİLTTEKİ OKSİJEN MİKTARI AZALMASININ GÖRÜNÜR SONUÇLARI NELERDİR ?

Ciltteki oksijen miktarı yaşlanmayla birlikte ileri derecede azalmakta serbest radikaller içeren toksinler artmaktadır. Bu durum hücrelerin fonksiyonlarını bozmaktadır. Sonuçta cilt altı bağ dokusu gevşemekte, ciltte çizgilenmeler oluşmakta cansızlaşmakta ve solgun bir hal almaktadır.

İĞNESİZ.......HASSAS , ETKİLİ VE ACISIZ.

*OKSİJENTERAPİ İLE CİLLTE NE GİBİ OLUMLU DEĞİŞİKLİKLER SAĞLANANABİLİR ?

OXYJET STAR ile iğnesiz olarak basınçlı oksijen infüzyonu yapılarak hiçbir ağrı olmaksızın, yüz ve boyundaki kırışıklıklarda belirgin bir azalma, cilt yapısında canlanma ve kalitesinde artış sağlanır. Uygulamada özel iyonize oksijenli detox özellikli ürünler kullanılmaktadır. Yeni nesi en son teknolojik oksijenterapi cihazı Tıpta yaklaşık 30 yıldır kullanılmakta olan insülin ve aşılama yöntemlerine benzeyen bir sistemdir.özel formüllü tıbbi ürünler ve saf oksijen epidermisin alt tabakalarına enjekte edilir.Kullanılan tıbbi ürünlerinin içeriklerinde yer alan maddeler,basınçlı oksijen cihazı sayesinde ciltte depolanır.Etkileri hemen görülür ve uzun süre kalıcıdır.

Oksijenoterapi ULTRAPEEL Mikrodermabrazyon ile kombine edildiğinde mükemmel sonuçlar elde edilebilir.

*OKSİJENTERAPİ HANGİ AMAÇLARLA KULLANILIR ?

-Cilt canlı pürüzsüz ve ışıltılı bir görünüme kavuşur.
-Güneş lekelerine karşı etkilidir.
-Kırışıklıklarda gözle görülür bir azalma olur.
-Dokuların canlanmasına yardımcı olur.
-Cildin alt katmanlarına ulaşan oksijen,metabolizmayı hızlandırarak vücutta biriken toksinlerin atılmasını sağlar.Bunun sonucunda toksin birikimine bağlı oluşan akne ve benzeri sorunlarda ortadan kalkar.

OKSIJENTERAPI SONUCLARI VE ETKILERI::


ANTIAGING
ANTIAKNE
ANTISELLULIT
GOGUS VE YUZ LIFTINGI
ANTI PIGMENTASYON(LEKE TEDAVISI)
KIRISIKLIK TEDAVISI
DIŞ ETKENLERLE (GüNEŞ, SOĞUK, SOLARYUM)HASARA UĞRAMIŞ CİLDİ YENİDEN YAPILANDIRIP CANLANDIRMAK
çEŞİTLİ NEDENLERLE OLUŞMUŞ CİLT PİGMENTASYONLARININ (YAŞLILIK, GüNEŞ, SOLARYUM) GİDERİLMESİ
AKNELİ VE SİYAH NOKTALI CİLTLERİN DüZELMESİNİ SAĞLAMAK

*OKSİJENTERAPİNİN SEANS ARALIKLARI VE SAYISI NEDİR ?

Oksijenterapi ile yapılan bakımlarda seans sayısı ve aralığı cildin durumuna, hastanın yaşına ve uygulama amacına göre değişir.Seans aralığı 4 günde 1 uygulamadan haftada 1 uygulamaya kadar değişir. Bir kürdeki seans sayısı ise 3 ile 10 arasındadır. Ayrıca üst üste 3 veya 5 gün aralıksız yapılan bakım kürleri de vardır.

*OKSİJENTERAPİDE AKTİF MADDELER CİLT ALTINA NASIL İLETİLİR ?


Normal bir cilt bakımında cilde uygulanan kozmetik ürünlerin cilt tarafından emilmesi için uzun süre gerekmektedir ve bu emilim hiçbir zaman ileri düzeyde olamamaktadır. Oksijenterapi uygulamasında ise basınçlı oksijen ile birlikte iyonize özel ürünler ve serumlar kullanılarak epidermisin en alt tabakasına dek hem oksijen hem de uygulama ürünlerinin iletilmesi sağlanır. Oksijen ve iyonize ürünler epidermal bariyere hasar verilmeden en uygun oksijen basıncı altında, epidermis hücreleri arasındaki boşluktan (biomatriks) taşınır. İçerikteki ürünler ve oksijen kan damarlarından emilerek tedavi edici etkisini gösterir. Bu uygulama ile çok kısa sürede oksijen ve aktif maddeler cildin en alt tabakalarına kadar iğne yapılmaksızın taşınır ve hedeflenen bölgede aktif maddelerden oluşan bir depo oluşması sağlanır. Uygulama ile cildi canlandırıcı etkisi olan özel iyonize ürünler ve oksijen doğrudan cildin sorunlu bölgelerinde istenilen derinliğe taşınır ve hücrelerin ihtiyacı olan enerji ile ciltaltı dokuda eksikliği oluşmuş maddelerin takviyesi sağlanmış olur.

Dr. M. Emre ÇİÇEK
Medikal Estetik Uzmanı
Web: www.emrecicek.com

 


Dr. Emre Çiçek
YAZARA E-POSTA GÖNDER

 

Diğer yazıları liste halinde görmek için tıklayın >

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>