>

SAĞLIKLI YAŞAM

Yazın Şapka Seçimine Dikkat!

Yazın olmazsa olmazlarını saysak,şapka bunların başlarında gelir.
 
   
 
 
     

Ancak şapka kullanırken bazı noktalar dikkat etmek gerekiyor.Estetistanbul Tıp Merkezi Dr.M.Reşat Arpacı konu ile ilgili bilgiler verdi.

ŞAPKA SAÇ DÖKÜLMESİNE NEDEN OLUR MU?


Saçı dökülmeye başlayan gençler bunu gizlemek için sıklıkla şapka kullanmaya başlamaktadırlar bu kişilerde eğer uzun süre şapka çıkarılmazsa yeterince hava almamasına bağlı olarak dökülme daha da hızlanmaktadır. Özellikle yaz aylarında sıkı bir şekilde takılan şapkalar aşırı terleme ve yağlanmaya neden olmakta bu da saç dökülmesine olumsuz katkı yapmaktadır. Bununla birlikte baş örtüsü kullanan kadınların ve Arap yarım adasında yaşayan erkek hastalarımızda da saç dökülmesi görülebilmektedir. Bunu kullandıklarında biraz gevşek sarmalarını ve 4-6 saat aralıklarla en az yarım saat saçlı derilerini dinlendirmelerini öneriyoruz. Böylece saçlar daha canlı ve sağlıklı olarak kalacaktır. Saçlarını uzun süre kapatmak zorunda olan hastalarımıza ise saç mezoterapisi ile yardımcı olmaktayız. Mezoterapi ile saçlı deriye bazı ilaçlar ve vitaminler enjekte edilerek saçın daha dayanıklı ve uzun ömürlü olmasını sağlayabiliyoruz.

KİMLER ŞAPKA TAKARKEN DAHA DİKKATLİ OLMALI?

Saç dökülme problemi olan hastalar şapka seçerken çok dikkatli olmalıdırlar.

YAZIN HANGİ TÜR ŞAPKALAR TERCİH EDİLMELİ? NEDEN?

Yaz aylarında kolay hava alan delikli veya bir kısmı file olan şapkalar tercih edilmelidir. Pamuklu oranı yüksek polyester içermeyen şapkalar cilde dost oldukları için sağlıklı olmaktadır. Ayrıca yapımında kullanılan kimyasal boyalara allerjik olmamalıdır.

YANLIŞ ŞAPKA KULLANIMI BAŞKA NE TÜR SIKINTILARA YOL AÇABİLİR?

Çok bol ve dar şapkalar sürtünmeye bağlı dökülmeyi arttırırken çok sıkı olanlar havasız bırakarak dökülmeye neden olmaktadır.

SAÇ EKİMİ YAPTIRMIŞ BİR KİŞİ ŞAPKA TAKABİLİR Mİ?


Saç ekimi sonrası cilt hassas bir hal almaktadır. Bu yüzden hem ekilen saçları dış etkilerden korumak hem de enfeksiyon gelişme riskini en aza indirmek için özel tasarım şapkalar kullanmaktayız. Biz hastalarımız için özel olarak tasarladığımız bu şapkaları ücretsiz olarak veriyor ve en az bir hafta kullanmalarını tavsiye ediyoruz.

 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>