>

SAĞLIKLI YAŞAM

Zevkin anahtarı: Kaslar

Seks hayatınızın değişip şenliğe dönüşmesini istiyorsanız vücudunuzdaki kasları keşfetmeyi deneyin!
 
   
 
 
     
Birçok kişi vücudunun erojen bölgeleri olduğunu bilir ancak bunları keşfetmeye çalışmaz. Ama bilmelisiniz ki bu bölgeleri keşfettikçe cinsel hayatınız monotonluktan kurtulacak ve seksten daha fazla zevk almaya başlayacaksınız. Vücuttaki dört kas grubunu keşfedip bunları geliştirerek seks hayatınızda köklü bir değişim yaratabilirsiniz. Bu kas grupları: PC kasları Bu kaslar belkemiğinden başlayıp pubik bölgeye kadar uzanan vajinal bölgeyi ve anüsü de kapsayan bir bölgeye dağılmıştır. Orgazm sırasında çalışan bu kasların güçlü olması alacağınız zevki de doğru orantılı olarak etkiler.

PC kaslarını geliştirmek için sırt üstü uzanın ve dizlerinizi kırın. Yerde olabildiğince düz bir şekil alın. Kaslarınızı yavaşça üç kere sıkın, sonra kendinizi bırakın ve rahatlayın. Bu hareketi alışma evresinden sonra on kez daha deneyin ve günde iki kere uygulayın. Bu hareketi ayrıca otururken ya da ayaktayken de yapabilirsiniz. Bu kasları kullanarak seksten daha fazla zevk alabilirsiniz. Erkek ereksiyon halindeyken PC kaslarını sıkıştırarak onun daha uzun süre ereksiyon halinde kalmasını sağlayabilirsiniz.

Destek kasları

Bunlar rahime destek veren kaslardır. Bu kasları çalıştırarak orgazmdan daha çok zevk alabilirsiniz. Eğer bu kasları kontrol ederseniz rahim kasının vajinanın derinliklerine kadar uzanan bir zevk verdiğini hissedersiniz. Bu kasları bisiklet çevirme pozisyonuna gelip ve yere sıkıca basarak çalıştırabilirsiniz. Bu pozisyon rahminizin vajina duvarlarının ters yönünde hareket etmesini sağlar. Uzanır pozisyonda ise vajinanızdan hava çıktığını hissedebilirsiniz. Eğer birinci denemede hiçbir şey hissetmiyorsanız hemen pes etmeyin, denemeler devam ettikçe hissettiğinizi göreceksiniz.

Diyafram

Cinsel ilişki sırasında düzenli nefes alıp vermek çok önemlidir. Nefesinizi uzun süre tutuyorsanız zevk almanız güçleşir. Eğer orgazm olma sorunu yaşıyorsanız bu nefes almayı bilmemenizden kaynaklanıyor olabilir. Çoğu kişi orgazm olamadan yorulduğunu hisseder. Bunu önlemek için doğru nefes almayı öğrenmek gerekir. Diyafram nefesi almak ve nefesinizi düzenlemek için sırt üstü uzanarak elinizi karnınızın üzerine koyun. Ağzınızdan yavaşça nefes verin, sonra nefes vermeyi hızlandırın. Bunları yaparken elinizin karnınızın üzerinde iniş çıkışlarını hissediyor olmalısınız. Şeklinizi bozmadan iki üç kere derin nefes alıp verin, hemen ardından birkaç dakika normalde aldığınız gibi soluyun. Sonra tekrar abartılı şekilde soluk alıp verin. Seks sırasında orgazma yaklaştığınızı hissettiğinizde diyaframınıza doğru nefes verip orgazmı daha güçlü yaşayabilirsiniz.

Pelvis kasları

Bu kasları çalıştırarak zevkin doruklarına çıkabilirsiniz. Mesela dizleriniz kırık durumda yere bakar bir pozisyondayken vajinal kanalınız kısalır. Sırt altındaki kaslarınızı kullanarak vajinanızın ön duvarının partnerinizin penisiyle birleşmesini sağlayabilirsiniz. Pelvis kaslarınızı kalçaya yakın kasları çalıştırıp güçlendirmek için kullanın. Sırt üstü dizleriniz bükük pozisyondayken bacaklarınızı birbirinden ayrı bir şekilde omuz hizasına getirin. Yavaşça pelvis kısmınızı yukarı doğru kaldırın. Bu hareketi yavaş ve düzgün bir şekilde 20 kere tekrarlayın. Bu egzersiz sayesinde karın kaslarınız hiç olmadığı kadar güçlenecektir.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>