>

TATİL

Kayakta Bu Yıl Gözler Avrupa’da

Havaların iyice soğumasıyla beraber en sevilen kış aktivitelerinden olan kayak sezonu da açıldı.
 
   
 
 
     

Uçak bileti, otel ve araba kiralama seçeneklerini karşılaştıran seyahat arama motoru Skyscanner, bu sezonun en gözde kayak merkezlerini araştırdı. Skyscanner’ın verileri, bu yıl Türklerin ilgisinin Avrupa’daki kayak merkezlerine yöneldiğine işaret ediyor. Türkiye’den Slovenya’nın başkenti olan Ljubljana’ya olan aramalarda geçen kış sezonuna kıyasla %76’lık bir artış görülüyor.

Bu kış Türkiye’nin birbirinden güzel kayak merkezlerinin yanı sıra, kayak tutkunlarının gözleri Avrupa’ya doğru çevriliyor. İnternet sitesiyle olduğu kadar mobil uygulamalarıyla da seyahatseverlerin hayatını kolaylaştıran ve en ucuz seyahat alternatiflerini ücretsiz olarak karşılaştıran Skyscanner’ın verilerine göre, geçtiğimiz kış sezonunda kayak merkezleri arasında en çok artış %29 ile Erzurum’a görülmüştü. Bu sene ise Slovenya ve Sırbistan kış destinasyonlarında ön plana çıkıyor.

YURTDIŞINDA KAYAK İÇİN DOĞU AVRUPA

Alp Dağları’ndaki Krvavec kayak merkezine en yakın şehir olan Ljubljana’ya Türkiye’den yapılan aramalarda 2013/2014 kış sezonunda %76’lık bir artış görülüyor. Sırbistan’ın gözde kayak merkezlerinden Kopaonik için olan aramalar ise, 2012/2013 kış sezonuna oranla %64 arttı.

KIŞ OLİMPİYATLARINA İLGİ YOĞUN

Öte yandan, 7-23 Şubat 2014’te Rusya’nın Soçi şehrinde düzenlenecek olan 2014 Kış Olimpiyatları’na en çok ilgi gösteren ülkeler Güney Kore, Japonya ve Almanya olarak öne çıkıyor. Türkiye ise pek çok Avrupa ülkesini geride bırakarak Soçi’yi en çok arayan 7. ülke oluyor. Soçi ayrıca Amerika ve Kanada’yı aratmayan kar kalınlığı, olimpik pistleri ve modern tesisleriyle her seviyeden kayak tutkununa muhteşem bir kayak deneyimi vaat ediyor.

 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>