>

TATİL

Seyahatseverlere Modanın Başkentleri

Modanın ve sayahatin kalbi bu şehirlerde atıyor...
 
   
 
 
     

Dünyanın hemen her şehrinde bir şekilde dünya modasını takip eden, moda takibini bir yaşam biçimi haline getiren ve şıklığıyla göz dolduran insan toplulukları vardır. Rehberlerinin seyahat tecrübelerinden yola çıkarak, modanın bazı şehirlerde başlı başına bir kültür olduğu söylenebilir. Seyahat pusulanız sizlere modanın kalbinin attığı 5 dünya şehrini anlatıyor.

LONDRA

Dünyanın en estetik şehirlerinden biri olan Londra’nın tüm güzelliklerine ek bir tarafı da sokaklarda görülecek bakımlı mı bakımlı kent sakinleridir. Ayrıca bu durum Londra’da pek de yeni sayılmaz. Bu şehirde insanlar yüzyıllardır modanın son trendlerini yaşamına alma konusunda birbiri ile yarışıyor. Hal böyle olunca binlerce güzelliği bir arada sunabilen bu şehir, modanın da dünyaca ünlü başkentlerinden biri haline geliyor. Londra’da geçireceğiniz günler boyunca belki de en çok karşılaşacağınız şey, her köşe başını tutmuş olan moda-outlet mağazalar olacaktır. Birbirinden şık insanlar, moda ve alışveriş.

MİLANO


İlk beşe koskoca iki şehri sığdırmayı başaran İtalya için sırf bu özelliği nedeniyle dünyanın en fashionable ülkesi unvanı verilebilir. İtalya’nın moda konusundaki en önemli iki silahından biri olan Milano, işin daha çok alışveriş kısmında ön planda. Yüzlerce outletin bulunduğu bir şehirde alışveriş olmazsa olmazdır. Milano sokaklarında yürürken, moda takibinin bir zorunluluk olduğunu kolaylıkla anlayabilirsiniz.

PARİS

Uzun yıllar boyunca dünyanın moda başkentleri sıralamasının en tepesinde bulunan Paris, son yıllarda bu unvanını iyiden iyiye yitirdi. Tüm gücünü şehir merkezinde bulunan moda tasarım şirketleri ve şehrin tüm bölgelerine yayılan outletlerden alan şehir, bu özelliğini hala koruyor olsa da, artık Paris sokaklarında, bakanı kendine hayran bırakacak stil sahibi insanlar seçkin bir azınlığı temsil ediyor. Ama tüm bunlara rağmen eğer Paris’teyseniz, hala kendinizi modanın kalbinde gibi hissedebilirsiniz.

ROMA

Moda denilince İtalya’nın ülke olarak bu alanda bir ekol olduğu gerçeğine değinmiştik. İtalya’nın bu alanda can evi Milano olsa da, vitrin kesinlikle Roma. Roma’da geçireceğiniz günler boyunca şıklığın ve zarafetin hemen her yerde olduğunu rahatlıkla görebilirsiniz. Roma’da özellikle erkekler için, şık olmak bir tercih değil, zorunluluktur.

NEW YORK


Yıllarca geriden ve emin adımlarla listede üst sırayı zorlayan New York, son birkaç yıldır zirveye oturmuş durumda. Artık iyiden iyiye dün yanın merkezi olarak kabul edilen New York, yaşamın her alanında olduğu gibi moda konusunda da, gücü sorgulanamaz bir otorite. Tüm dünyada egemen olmaya başlayan Amerikan modasının kalbi tam olarak bu şehirde atıyor. Dünyanın birçok yerinde şehir modası denildiğinde de, akla ilk New York geliyor. Şıklığı ve zarafetiyle hayranlık uyandıran New York sakinleri, şehrin büyülü atmosferiyle öylesine bütünleşiyor ki, eğer bir şekilde New York’taysanız, Amerikan rüyası sizin için gerçekliğin ta kendisi oluyor.
 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>