>

YAŞAM KOÇU

Online Terapinin 5 Avantajı

Geleneksel yöntemler teknolojiyle gelişiyor işte onlardan biri…
 
   
 
 
     

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte, geleneksel yöntemler de gelişiyor ve değişiyor. Online terapi de bunlardan biri! Bireyler online terapi sayesinde hem kendilerini en rahat hissettiği yerden psikolojik desteğe ulaşabiliyor hem de zamandan tasarruf edebiliyorlar. Şu an 600’ün üzerinde klinik psikologla online terapi hizmeti veren Hiwell Online Terapi Platformu Kurucusu Ali Ozan Özçiçek, “Bireylerin, kendilerini rahat hissettiği yerden psikolojik desteğe ulaşabiliyor olması çok değerli. Bilimsel araştırmaları sürekli takip ediyoruz. Danışanlarımıza, ihtiyaçları doğrultusunda ve rahatsız hissettikleri tüm konularda etkili olduğu kanıtlanmış psikoterapi ekollerinde destek sağlıyoruz” diye konuştu.

Online terapi, geleneksel terapi yöntemlerini teknolojik imkânlarla dijitale taşıyor. Danışanlar, mekân sınırlaması olmadan esenlik ihtiyaçlarına gizlilik ve güvenlik ilkeleriyle ulaşabiliyor. Teknolojinin farklı iletişim araçlarıyla desteklenen online terapi, terapi deneyiminin kişiselleştirilmiş ve etkili bir şekilde gerçekleşmesine yardımcı oluyor. Geleneksel yüz yüze terapinin yerini alan online terapi, çok daha geniş bir kitleye erişim sağlıyor.

“BİREYLERİN POTANSİYELLERİNİ ÇIKARMALARINA YARDIMCI OLUYORUZ”


Uzman online terapi hizmetleriyle bireylerin psikolojik sağlığını desteklemek ve hayatın getirdiği zorluklarla başa çıkmalarına yardımcı olmayı amaçladıklarını ifade etti. Online terapi ile daha geniş bir kitleye ulaşmayı hedeflediklerinin de altını çizen Özçiçek, “Kuruluş amacımız bireylere kendilerini rahat hissedebilecekleri bir ortamda ve zamanda kolayca terapi hizmeti sunmak ve onlara potansiyellerini açığa çıkarabilecekleri bir alan tanımak. Online terapi aracılığıyla zamandan da tasarruf eden danışanlarımızı, eşleştirme algoritmamız sayesinde, yaşadıkları sorunlara en uygun ve yetkin psikologlarla eşleştirebiliyoruz. Bu, gerçekten çok özel bir durum ve sunduğumuz hizmetle danışanlarımıza kendilerini iyi hissettirmek istiyoruz” dedi.

1. Kolay Erişim: Mekân terapiye erişimde bir engel oluşturmaz. Nerede olursanız olun internet bağlantınız olan herhangi bir yerden kolaylıkla klinik psikologlarımızla iletişim kurabilirsiniz.
2. Esnek Zamanlama: Hiwell, yoğun programınıza uygun olarak esnek zamanlama imkânı sağlar. Bu sayede terapi seanslarınızı günlük rutinlere kolayca entegre edebilirsiniz.
3. Gizlilik ve Rahatlık: Online terapi, kendi konfor alanınızda terapi alabilmenize olanak sağlar. Evinizin rahatlığında veya sevdiğiniz bir mekânda terapi almak, daha açık ve rahat hissetmenize neden olur.
4. Uzman Klinik Psikologlar: Hiwell Online Terapi Platformu olarak; her biri kendi alanında uzman, yüksek lisans derecesini tamamlamış ve Yükseköğretim Kurulu tarafından diploması onaylanmış 600’den fazla klinik ve uzman psikolog ile online hizmet veriyoruz. İhtiyacınıza en uygun uzmanı seçebilir ve böylece daha etkili bir terapi sürecine başlayabilirsiniz.
5. Teknolojik Destek: Online terapi; metin, ses veya video aracılığıyla gerçekleşiyor. Bu da kendinizi en iyi ifade etme şeklini seçmenize olanak tanıyor.
 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>