>

TATİL

Tatilde İşini Değil Anı Düşün

Yaz sıcakları iyiden iyi kendini göstermeye başladıkça herkes imkânları çerçevesinde tatile çıkmaya başladı.
 
   
 
 
     

Tatilde kimimiz denize girip güneşlenmek kimimiz de uzak akrabalarımızın yanına gitmek isteriz. Ne olursa olsun yıl boyunca yorulan zihin ve bedeni dinlendirmek, sağlıklı bir yaşam için sandığınızdan daha büyük önem taşır. Hayatta zihin-beden bütünlüğünün çok önemli olduğu yaşadığımız kente birkaç saat uzaklıkta bir yere gitmek bile bedenimize ve zihnimize iyi gelir.

Tatil sezonu geldi ve herkes kendi bütçesine göre evinden uzaklaşıp biraz da olsa dinlenmeye başladı. Aileyle, arkadaşla veya yalnız gidilsin hiç fark etmez tatiller kişinin kendini dinlenmeye aldığı ve zihnini yenilediği bir an ve fırsat olarak görülmelidir.

Tatil anlayışının kişiden kişiye değişen bir kavram olduğunun altını çizen Spiritüel Gelişim Danışmanı Gülnur Ünal, “Kimileri tatili eğlenme gezip dolaşma olarak kimileri de günlük hayatında yapmadığı aktiviteleri gerçekleştirmek için bir fırsat olarak görür” dedi. Tatilin “zihin temizleme” olarak görülmesi gerektiğini ve böyle bir dönemde gereğinden çok fazla gezmenin ve eğlenmenin “dinlenme” anlamına gelmeyeceğinin altını çizen Gülnur Ünal, “Bu durumda tatil dönüşü dinlenmek yerine daha da yoruluruz. Ayrıca işimize adapte olmada zorluk yaşarız” ifadelerini kullandı.

Enerjiyi tazeleyip temizleyin

Yaşamda zihin-beden bütünlüğünün çok önemli olduğunu kaydeden Spiritüel Gelişim Danışmanı Gülnur Ünal, “Zihninizi rahatlattığımızda bedeniniz de rahatlar ve gevşer. Tatilde bunu yapabiliriz çünkü çoğu sorundan ve rutin hayatımızdan uzaklaşmış oluruz. Enerjisel olarak oturduğumuz şehre birkaç saat uzaklıkta bir yere gitmek bile bedenimize ve zihnimize iyi gelir” dedi.

Zihin ve bedenin rahatlamasıyla enerjinin tazelenip temizlendiğini kaydeden Gülnur Ünal, “Bu yenilenme sonrasında geçmişte canımızı sıkan şeyler, işyerinde sinirlendiğimiz ya da rutin hayatımızda sorun ettiğimiz durumlar, tatil dönüşü gözümüze daha küçük görünmeye başlar. Enerjimizi temizlemediğimizde en ufak konular bile bize çok büyük sorun olarak gözükecektir” ifadelerini kullandı.

Tatillerin kişilerin rahatlaması için büyük bir fırsat olarak görülmesi gerektiğinin altını çizen Gülnur Ünal, bu süreçte ileriye dönük planlar yapmamak gerektiğini de belirtti. “Yaşam anında yaşanır” ifadesini kullanan Ünal şöyle devam etti: “Yaşam şimdidedir ve anı yaşamak gerekir. Tatile kafanızı ve bedeninizi rahatlatmak için gitmişsinizdir. Bu nedenle de plan yapmak enerjinizi düşürür, dinlenmenizi engeller. Tatiller yenilenmek ve döndüğünüzde berrak bir başlangıç yapmak için çok önemlidir. Bu fırsatı iyi değerlendirin.”

 

Etiketler: Tatil, İş, Hayat, Sağlık, kadın
Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>