>

TATİL

Türkler Bayram Tatilinde Avrupa’yı Tercih Etti

Türk seyahatseverler Kurban Bayramı’nda en çok Avrupa’yı tercih etti.
 
   
 
 
     

Türkiye’den bayram için yapılan uçak bileti aramalarında ilk sırada İngiltere’nin başkenti Londra yer alırken, Londra’yı İstanbul, Amsterdam, Barselona ve Paris takip etti. Aramalarda her ne kadar Avrupa şehirleri ön plana çıksa da geçen bayram olduğu gibi bu bayramda da yurtiçi destinasyonlar cazibesini korudu.

Kurban Bayramı tatilinin bağlanarak 9 güne çıkması üzerine, pek çok Türk seyahatsever Avrupa’nın yolunu tuttu. İnternet sitesi ile olduğu kadar mobil uygulamalarıyla da dünyada seyahat etmek isteyenlerin hayatını kolaylaştıran ve en hesaplı alternatifleri sunan Skyscanner’ın verilerine göre, Türkler 12 – 20 Ekim tarihleri arasında bayram tatili için en çok Avrupa’ya uçak bileti araması yaptı.

YURTDIŞI ARAMALARDA AVRUPA ÖN PLANA ÇIKTI


Ramazan Bayramı’nda yurtiçine yönelen Türk seyehatseverler, Kurban Bayramı tatilinin uzun olmasıyla birlikte bu sefer Avrupa şehirlerini tercih etti. Bayramı Avrupa şehirlerinde geçirmeyi planlayan Türklerin en çok tercih ettiği şehirler; Londra, Amsterdam, Barselona, Roma ve Viyana oldu. Diğer yandan listede 8. sırada yer alan New York, Türklerin uzun tatiller için Amerika’yı da tercih ettiklerini gösterdi.

YURTIÇI ARAMALARDA İSTANBUL, ANTALYA VE İZMIR POPÜLERLIĞINI KORUDU

Türk seyahatseverler öncelikli tercihlerini Avrupa şehirlerinden yana kullansalar da yurtiçini bu bayramda da unutmadılar. Aramalarda İstanbul, Londra’nın ardından ikinci sırada yer alırken, Antalya yedinci, İzmir ise dokuzuncu sıraya yerleşti. Bu da yurtiçi destinasyonlarının her tatilde olduğu gibi bayram tatilinde de popülerliğini koruduğunu ortaya koydu.

Skyscanner Türkiye Pazarlama Müdürü Murat Özkök “Türkler bu bayramda Ramazan Bayramı’ndan farklı olarak, öncelikli olarak yurtdışını tercih ettiler. Özellikle Kurban Bayramı’nın hafta içine denk gelmesi ve tatilin böylece 9 güne çıkması bunda en önemli etkenlerden biri. Ancak uzun tatile rağmen yurtiçi destinasyonların da cazibesini koruduğu görülüyor. Türk seyahatseverlerin yurtiçinde en çok tercih ettikleri destinasyonlardan olan İstanbul, Antalya ve İzmir’in ilk ona girmesi şaşırtıcı değil.” dedi.

KURBAN BAYRAMI İÇİN TÜRKİYE’DEN EN ÇOK ARANANLAR

1. Londra
2. İstanbul
3. Amsterdam
4. Barselona
5. Paris
6. Roma
7. Antalya
8. New York
9. İzmir
10. Viyana


 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>