>

TATİL

Yaz Gelmeden Çocuğunuzun Su Korkusunu Yenmesi Mümkün

Çocuk yüzünün ıslatılmasından dahi hoşlanmazken ısrarlar ile yüzme deneyimleri çocuklar da kabusa dönüşüyor.
 
   
 
 
     

Yaz öncesinde, anne-babalar, özel Aquababies dersleri ile çocuklarının su korkularını yenmesine yardımcı olabiliyorlar.

Yaz döneminde anne-babalar, çocuklarının denize veya havuza korkusuzca girmelerini isterler. Birçok çocuk yüzünün ıslatılmasından dahi hoşlanmazken ebeveynlerinin ısrarcı tavırları nedeni ile olumsuz deneyimler yaşayabiliyor. Özellikle yaz döneminde anne-babalar için ciddi bir sorun haline gelen su korkusu hakkında Aquababies İstanbul, çocuklar için özel dersler veriyor.

Aquababies İstanbul’un kurucusu Ayşe Natalie Akcan “Çocuklar için deniz ve havuz küvetten farklıdır, ayaklarının yere basmamasından ve özellikle denizin uçsuz bucaksız olmasından dolayı çocuklar kendilerini güvende hissetmiyorlar.

Çocuğun yüzmeyi öğrenmesi için önce suyu sevmesi ve suda kendini rahat hissetmesi gerekiyor, bunun için de minik adımlarla ilerlemek çok önemli. Çocuğu teşvik etmek ve en ufak bir başarısını bile ödüllendirmek gerekiyor. Bu aceleci olunmaması gereken bir süreçtir ve bu sürecin ne kadar devam edeceğini ebeveyn değil çocuk belirler” diye belirtiyor.

Uzman Gelişim Psikoloğu Elda Asael Feldman, ebeveynlere öncelikli olarak çocuklarının neden korktuklarını anlamalarını ve çocuklarının korkusunu dikkate almalarını, aynı zamanda küçük ama güven verici adımlarla (Havuz kenarında suya girenleri izlemek, mayoyla su kenarında durmak, sadece ayaklarını suya batırmak vb) ilerleyerek çocuğun kaygısını azaltmayı öneriyor.


 

Etiketler: Yüzme, Yaz, Bebek, Çocuk, Tatil, Anne, Ebeveyn
Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>