>

TATİL

Yaz Tatili İçin Alternatif 5 Adres

İşte yurtdışında yaz tatilinde hem dinlenip hem de eğlenebileceğiniz alternatif turizm merkezleri...
 
   
 
 
     

Cancun

Cancun Meksika’nın karayipleri olarak nitelendiriliyor. Yucatan Yarımadası üzerinde Quintana Roo eyaletinde yer alan bu büyüleyici kıyı şehri, yaz seyahatlerine davetiye çıkarıyor. Cancun; Mayalara ait mimari kalıntıları, pırıl pırıl denizi ile vazgeçilmez turistik noktalar arasında yer alıyor. Quintana Roo Eyaleti özellikle sahip olduğu plajıyla yaz tatili severler için daha da tercih edilir hale geliyor.

Mostar

Bosna Hersek’in Hersek bölgesinde bulunan Mostar, tarihi yapısıyla ve yaşanan iç savaş sonrasında yapılan restore işlemleriyle dünyanın desteğini almış önemli tatil noktaları arasında yer alıyor. İç savaş esnasında yıkılan ve yeniden inşa edilen Mostar Köprüsü, göze çarpan mimarisiyle dikkatleri çekiyor. Akdeniz tipi iklime ve dinlendirici bir yapıya sahip olan şehirde Osmanlı mimarisini görmek mümkün.

Brugge

Brugge Belçika’da yer alan önemli seyahat noktalarından. Şehrin turistik özelliği ise sunduğu ün kazanmış lezzetli çikolataları, rahibe işi olarak anılan dantelleri ve kanalları. Orta Çağ’dan kalma bir mimari yapıya sahip olan kentte gezintiye çıkmak ziyaretçilerine ayrıcalıklı bir deneyim katıyor. Denize olan yakınlığı ile bir liman kenti de olan Brugge aşıklar bölgesi olarak da anılıyor.

Santorini

Akdeniz’in önemli seyahat lokasyonları arasında yer alan ve Yunanistan’ın güneyinde kalan bu ilginç görünümlü ada volkanik olması ile biliniyor. Kızıl toprağı ve dikey yapısıyla göze hitap eden ada, denize bakan birbirinden şık teraslı mekanları, eğlence hayatı, rengarenk sokakları, mavi çatılı beyaz evleri ve son derece lezzetli mutfağıyla ziyaretçilerini bekliyor.

Marakeş

Atlantik ile Fas arasında kalan Marakeş, Fas’ın ilk başkenti olarak biliniyor. Toprağın rengi nedeniyle kızıl rengin hakim olduğu şehir, Berberi dilinde “Tanrının Ülkesi” anlamına geliyor. Geniş bir ticaret pazarına sahip olan şehir dünyanın en hareketli noktalarından biri durumunda. Şehrin genel meydanı olan Djemaa el Fna açık hava restoranları, akrobatları, hikaye anlatıcıları, dansçıları ve müzisyenleri ile dikkat çekiyor.
 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>