>

TEKNOLOJİ

Kusursuz `Online Dating` Profili Oluşturmanın 4 Püf Noktası

Mevzubahis ‘online dating’ olduğunda, karşı cinsi ilk anda etkilemek için ne yapmalı?
 
   
 
 
     

Gerçek hayatta yolunuzun kesiştiği kişileri bulmanızı sağlayan tanışma uygulaması Happn, kusursuz online dating profili oluşturmanın püf noktalarını araştırdı. İşte en etkileyici profil fotoğrafının nasıl çekileceğinden, profil metninde nelere yer verilmesi gerektiğine kadar uygulamanız gereken dört madde!

1- KUSURSUZ OLMAYA ÇALIŞMAYIN

Online dating’in ilk kuralı: Kendiniz olun! Başka bir deyişle kendinize ait, gerçek bir fotoğraf kullanın. Mükemmel ya da kusursuz gözükmeye çalışmayın. Bu niyetle fazla rötuşlu fotoğraflar kullanmanız ya da abartılı, aşırı süslü giysilerle poz vermeniz, samimi olmadığınız algısını yaratabilir. Fotoğrafınız sizi sevdiğiniz bir aktiviteyle (örneğin ilgilendiğiniz spor dalı) ya da hobilerinizden biriyle (örneğin balık tutmak, enstrüman çalmak) uğraşırken gösteriyorsa, sizinle benzer zevklere sahip kişilerle tanışmanız kolaylaşacaktır. Bir de unutmadan, gülümsemeyi ihmal etmeyin. Biliyorsunuz mutluluk bulaşıcıdır; Happn profiliniz aracılığıyla olsa bile!

2- DOĞAL IŞIĞI TERCİH EDİN, SOSYAL YANINIZI SERGİLEYİN

Fotoğrafınızın son model bir makineyle çekilmiş olmasına gerek yok; cep telefonları da pekala iş görecektir. Ama netliğe dikkat etmenizde fayda var. Bir başka tavsiyemiz ise flaşlı çekilmiş bir fotoğraf yerine, gündüz vakti, doğal ışıkla çekilmiş bir kare tercih etmeniz. Ayrıca, belki ana fotoğrafınızda değil ama diğer fotoğraflarınız arasında arkadaşlarınızla birlikte olduğunuz, eğlenirken gözüktüğünüz bir kareye yer vermenizde fayda var. Böylece sosyal yanınızı, paylaşmayı ve hayattan keyif almayı seven biri olduğunuzu gösterebilirsiniz. Ancak, diğer kullanıcıların sizi tanıyabilmesi için bu tür hareketli kareleri ana profil fotoğrafı olarak kullanmamanızı tavsiye ederiz.

3- KLİŞELERDEN UZAK DURUN, DİL BİLGİSİNE DİKKAT EDİN


Profilinizde kendinizi anlatırken, klişelerden uzak durmanızda fayda var. Film izlemeyi ya da arkadaşlarıyla buluşmayı herhalde sevmeyen yoktur. Birinin dikkatini çekmek için orijinal olmanin ve benzersiz konular ile ilgini konusmanizda fayda var. Metni fazla uzatmamanızda fayda var; bir kaç kelime genellikle 3 paragraf metinden daha etkilidir. Bir de kendinizden bahsederken gramer kurallarına da dikkat etmeniz şart. Profilinizde -de’leri, -da’ları ayırın; soru eki olan –mi’yi aman ha bitişik yazmayın!

4- KENDİNİZİ ŞARKILARLA İFADE EDİN

Profiliniz, hakkınızda ne kadar çok bilgi verirse şansınız o kadar artacaktır. Hele konu müzik olunca, şarkılar anlatmaya çekindiğiniz hislerinizi veya ruh halinizi ifade etmenize yardımcı olabilir. Bu yüzden Happn’ın Spotify entegrasyonundan faydalanıp sevdiğiniz şarkıları paylaşmanızda fayda var. Instagram entegrasyonu ise daha geniş bir fotoğraf seçkisine yer vererek kendinizi daha doğru bir şekilde anlatmanıza imkan sağlayacaktır.

 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>