>

TEKNOLOJİ

Samsung Electronics Kavisli Monitörleriyle 2015 Portföyünü Genişletti

Çözünürlük ve tasarım özellikleri tüketiciyi rahatlatıyor...
 
   
 
 
     

Samsung Electronics’in son teknoloji ile tasarlanan monitörleri gelişmiş kavisli ekran, artırılmış çözünürlük ve tasarım özellikleri ile tüketicilere daha rahat bir görüntüleme deneyimi sunuyor.

İstanbul, 01 Nisan 2015 – Samsung Electronics, kavisli monitör ürün grubuna beş yeni modelin eklendiğini duyurdu. 29 inç SE790C, 31,5 inç SE590C ve 27 inç SE591C'nin ön plana çıktığı yeni model grubu 23,5 ve 27 inç SE510C'yle tamamlanıyor. En yeni kavisli monitör çözümleri grubu, tüketicilerin çoklu ortam eğlence ve çoklu görev ihtiyaçlarını karşılıyor.

Samsung Electronics'in yeni kavisli monitörlerinde sektör lideri Dikey Hizalama (Vertical Alignment - VA) paneli teknolojisi kullanılıyor. Bu teknoloji, optimal bir kavis seviyesi, üstün bir kontrast oranı ve önemli ölçüde azaltılmış bir arka aydınlatma sağlayarak görüntü kalitesini artırıyor. Bu yüksek performanslı paneller insan gözünün doğal kavisine uyum sağlayarak film ve oyun ortamlarında çepeçevre saran, sorunsuz ve rahat bir izleme deneyimi sağlıyor. SE590C, tıpkı SE790C gibi, izleyicilere sınıfının en iyisi 3000R (3000 mm kavis yarıçapı) kavis tasarımı sunuyor. SE591C ve SE510C'nin 4000R kavis yarıçapıyla birlikte, Samsung Electronics'in kavisli monitörlerinin yenilikçi tasarımı, daha az yansıma, daha az göz yorulması ve eşsiz bir konforla görüntüde hiçbir bozulmanın olmadığı bir seyir deneyimi sunuyor.

Samsung Electronics Türkiye BT ürünleri Satış ve Ürün Grup Müdürü Pınar Kaçar yeni modeller hakkında şunları söyledi: "Çok sayıda tüketicinin ve kuruluşun daha rahat bir görüntüleme deneyimi için kavisli monitörlere yönelmesi gösteriyor ki bu yıl kavisli monitör yılı olacak. Sektörün ilk LED kavisli monitörünün lansmanını gerçekleştirmiş bir şirket olarak, bu tam kavisli ürün grubunu piyasaya sürmemiz, kavis tasarımını ve görüntü kalitesini mükemmelleştirme, enerji verimliliğine ve müşterilerimizin beklediği daha doğal, zevkli görüntüleme deneyimi sağlayacak yenilikçilik seviyesine ulaşma konularındaki taahhüdümüzü yansıtıyor."

Göz koruyucu mod ve titreşim önleme teknolojisi ile göz yorulması azaltılıyor

Samsung Electronics'in yeni kavisli monitör grubu, görüntüleme konforunu daha da artıracak ileri özelliklerle donatıldı. Özellikle uzun süreli ekran kullanımına yönelik mavi ışığı azaltan göz koruyucu mod, mavi ışığın izleyicilerin gözleri üzerindeki zararlı etkilerini ve bu etkilerle bağlantılı göz yorulmasını azaltmaya yardımcı oluyor. Benzer şekilde, monitörlerin titreşim önleme işlevi, izleyicilerin gözlerini, standart monitörlerde yaşanabilen sürekli titreşimin yarattığı zorlanmadan koruyor. İzleyiciler, titreşim önleme teknolojisi sayesinde ekranlarını çok daha uzun süre ve gözleri daha az yorularak izleyebiliyorlar.

Çepeçevre sarma hissi, görüntü kalitesi ve eğlence için, monitörlerin etkileyici statik kontrast oranları (SE590C'de 5000:1, standart modellerde 3000:1) ve yüksek parlaklık (SE590C ve SE591C için 350 cd/m2), daha derin siyahlar, tertemiz beyazlar ve daha parlak renklerle gerçeğe yakın görüntüler oluşturuyor. Monitörlerde, ayrıca, sahne değişikliklerini akıllı bir şekilde algılayan ve oyundaki hareketlerin görünürlüğünün geliştirilmesi için bulanık görüntüleri düzelten, renkleri iyileştiren ve kontrastı değiştiren bir oyun modu da mevcut. Bu özellikler bir araya geldiğinde izleyicilerin çoklu ortam içeriklerini daha canlı görüntü kalitesi, netlik ve yoğunlukla izleyebilmelerine olanak sağlıyor. Sürdürülebilir tasarımları, yeni kavisli monitör ürün grubunun daha zengin ve enerji açısından daha verimli bir deneyim sunma yeteneğini de pekiştiriyor. Monitörlerin yeni Eco-Saving Plus işlevi, ekran parlaklılığını azaltarak enerji verimliliğini artırıyor. İki standart manuel ayara ilaveten, (ekranın siyah kısımlarının parlaklığına bağlı olarak) enerji tüketimini yaklaşık yüzde 10 oranında azaltan bir otomatik ayar da mevcut.

 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>