>

YAŞAM KOÇU

Dikkat çekmenin taktikleri

İnsanların bakışlarını mıknatıs gibi üzerinize çekmek için kırmızı giyinmenin ya da çığlık çığlığa bağırmanın hiçbir anlamı yok.
 
   
 
 
     

Bir toplantıda ya da arkadaş sohbetlerinde söz sırası size geldiğinde insanlar başka şeylerle ilgilenmeye başlıyor. Denemediğiniz yöntem kalmadı ama uzun zamandır hoşlandığınız o çocuk size hala görünmez kadınmışsınız gibi davranıyor. İnsanların bakışlarını mıknatıs gibi üzerinize çekmek için kırmızı giyinmenin ya da çığlık çığlığa bağırmanın hiçbir anlamı yok. Görünmezlikten odak noktası olmaya giden yol vücut dilinden geçiyor.

İster inanın ister inanmayın insanların size karşı olan davranışlarını yönlendiren vücut dilinizden başkası değil. Bu dil öylesine açık ve samimi ki arkadaşlarınıza onlara karşı neler hissettiğinizi tüm gerçekliğiyle söylerken yabancılara da kendi iç dünyanızla ilgili ipuçları veriyor. Elbette ki vücut dili denilen şey organların konuşması anlamına gelmiyor ama bir araştırmaya göre insan ilişkilerinin %6'sı konuşmadan hallediliyor: yani sadece vücut hareketleriyle. Başka bir deyişle vücudunuzla anlattıklarınız en az ağzınızdan çıkan sözcükler kadar değerli. İletişim uzmanları insanların size olan ilk yaklaşımlarında negatif ya da pozitif sinyaller yaymanızın önemli bir etkisi olduğunu belirtiyorlar. Diğer önemli bir nokta ise itaatkar ya da dominant bir karaktere sahip olmanız: işte karşınızdaki bu iki noktayla ilgili vücut dilinizden sinyalleri aldıktan sonra size hak ettiğiniz ölçüde davranıyor. Kendinize duyduğunuz güveni hareketlerinize ne kadar yansıtırsanız etrafınızdaki insanların size olan ilgisi adeta bir mıknatıs gibi üzerinize çekilecektir. O kadar öz güvene sahip olmasanız bile birkaç vücut dili taktiğiyle bir güven abidesi olmak elinizde.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>