>

YAŞAM KOÇU

Kadın ve erkeğin rüyası bile farklı

Alman bilim adamları tarafından yapılan araştırmaya ait sonuçlar, erkek ve kadınların çok farklı rüyalar gördüğünü belirledi. İşte cinsiyete göre rüya farkları:
 
   
 
 
     
Kadın ve erkeklerin gördükleri rüyalar bile farklı Alman bilim adamları tarafından yapılan araştırmaya ait sonuçlar, erkek ve kadınların çok farklı rüyalar gördüğünü belirledi. İşte cinsiyete göre rüya farkları:

Mannheim Ruh Sağlığı Araştırma Merkezi uyku uzmanı Michael Schredl ve Allensbacher Nüfusbilimi Enstitüsü’nden Edgar Piel, 1956, 1970, 1981 ve 2000 yılında binlerce erkek ve kadınla uyku üzerine yapılan söyleşileri değerlendirince cinsiyetlerin arasında görülen farklı rüyaların kırk yıldan bu yana değişmediği ortaya çıkmış.

Personality and Individual Differences dergisinde yayımlanan araştırma raporuna göre, kadınlar daha çok yakınları ve onların duygularıyla ilgili rüyalar görüyorlar.


Kadın rüyaları genelde iç mekanlarda geçerken, ev eşyaları ve giysi parçaları da ön plana çıkmakta. Oysa erkek rüyaları genelde bedensel saldırı ve cinsellik görüntüleri taşımakta. Ve erkekler, rüyalarında daha çok kadınları görüyorlar. Rüyalarında aile sorunlarıyla uğraşan kadınların aksine erkeklerin rüyaları daha çok iş dünyası, silah ve hedefleri üzerine kurulu.

Hürriyetim

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>