>

YAŞAM KOÇU

Uykusuzluğu basit önlemlerle yenin!

Kimi zaman nedensiz de ortaya çıkabilen uykusuzluk, küçük önlemlerle aşılabilir
 
   
 
 
     
Uykusuzluk ciddi bir sorun. Bazen uykusuzluk bir sağlık probleminden dolayı ortaya çıkabiliyor: Şeker hastalığı, kalp ve damar tıkanıklığı gibi. Uykusuzluğun 3 ayrı tipi var: İlk uykuya dalarken, gece yarısı uykunun ortasında ve sabaha karşı.

Derin Uykunun Önemi Büyük
Uyku sırasında vücudumuz ve ruhumuz kendini yeniler, organlarımız yeni gün için enerji depolar, bağışıklık sistemi güçlenir. Kimi insan beş saat uykuyla yetinebilirken, bir başkası 11 saate gereksinim duyar. Uyku süresinden çok daha önemlisi, ne kadar süreyle derin ve ağır uyuduğumuzdur. Sabahları yataktan hemen kalkıyorsanız, o akşamki uyku size yetmiştir. Her iki kişiden biri uykusuzluk problemi yaşıyor. Beyniniz uyumak ve uyanık kalma düşüncelerini karıştırmış olabilir. Böyle bir durumda yatağa bakmak bile size eziyet verebilir. En iyisi, 30 dakika yatakta uyanık durduktan sonra yeniden kalkın. Başka şeyler yapın.

Hafif Yiyecekleri Tercih Edin
Ağır ve yağlı yiyecekler sindirim sisteminin uzun süre çalışmasına neden olur. Bu da bizi geceleyin uyutmaz. İşte bunun için yatmadan 2 saat önce hiçbir şey yemeyin ya da tercihiniz hafif yiyecekler olsun.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>