>

YAŞAM KOÇU

Zor Zamanlarda Kendiniz İçin Ne Yaptınız?

Niyetimiz sizi fazla zorlamak değil, ama kendinize karşı kötü mü davranıyorsunuz yoksa hoş mu öğrenmenin zamanı geldi.
 
   
 
 
     

Birisinin sizi beklediğiniz gibi sevmediği ortaya çıktığında, kendinize fazladan sevgi ve ilgi göstermelisiniz!

EVİNİZ AZ ÖNCE ORADAN BİR KASIRGA GEÇMİŞ GİBİ Mİ GÖRÜNÜYOR?


Hayır, ise: Tebrik ediyoruz. Belki bu sizi neşelendirmiyor, ancak kapıya ulaşmak için boş pizza kutularının üstünden atlamak zorunda kalsaydınız, sizi temin ederiz, kendinizi çok daha kötü hissederdiniz.

Evet, ise: Ya hemen temizliğe başlamalı ya da temizlik için en kısa zamanda yardım bulmalısınız. Ya hemen işi ele alın ya da ahizeyi ve bir arkadaşınızı arayıp size yardım etmesini ya da yardımcı olabilecek birisini önermesini isteyin. Eviniz makul derecede derli toplu olmadığı sürece neşelenmeye başlayamazsınız bile. Kendini ezilmiş hissetmek kederli duyguları tetikler ve hayatta insanın çevresine bakıp da kendi evinde oturacak doğru dürüst bir yer bulamaması kadar kendini ezik hissetmesine neden olan az şey vardır.

ESKİ SEVGİLİNİZİN EŞYALARI HÂLÂ EVİN DÖRT BİR YANINDA DOLANIYOR MU?


Hayır, ise:
Gidişat pekiyi. Onun eşyalarının ortalıkta olması hiç de iyi olmazdı.

Evet, ise: "Tatlım, daha ne bekliyorsun? Yapman gerekeni biliyorsun!" Geçmişe takılı kalmak size hiç iyi gelmeyecektir. İllaki saklamanız gereken bir şeyler olduğunu düşünüyorsanız bir kutuya koyup dolabın en ücra köşesine kaldırabilirsiniz. Kendinize ve bir sonraki sevgilinize yer açmak için önce kalbinizde bir temizlik yapmanız gerekiyor ve en iyi başlangıç eski sevgilinizin gereksiz eşyasını ortalıktan kaldırmak.

AYNADA KENDİNİZE BAKMAKTAN KORKUYOR MUSUNUZ?


Hayır, ise:
Hijyen ve giyim kuşam konularını yeniden ele aldığınızı tahmin ediyoruz. Bu hem kokunuzu alabilecek kadar size yakın olanlar hem de kendi öz saygınız için olumlu bir gelişme.

Evet, ise: Hemen duşa girin. Saçlarınızı yıkayın ve fazla tüylerinizden kurtulun. Nemlendirici kullanın. Temiz giysiler giyin. Birazcık parfüm sürün. Kendinizi toparlamaya başlamanız için en uygun zaman bu. Temel gereksinimleri ihmal ederek ve berbat göründüğünüzü hissederek yola devam edemezsiniz.

BUZDOLABINDA YALNIZCA İÇKİ, DİYET GAZOZ VE HAZIR YEMEK Mİ VAR?

Hayır, ise: Dolaptaki parfüm, göz kremi gibi şeyler sayılmıyor ona göre; onları da hesaba kattıysanız yanıtı bir daha düşünün. Besleyici değeri olan yemekler de varsa doğru yoldasınız demektir. Bu arada, yediğinizden de emin olmak lazım.

Evet, ise: Cüzdanınızı ve ceketinizi kapın ve hemen manavın yolunu tutun. Aklınızdan neler geçiyor, bedenin gereksinim duyduğu vitamin, protein gibi şeyleri ona vermediğiniz sürece (özellikle de bu koşullar altında) kendinizi daha iyi hissetmeye başlayamazsınız. Bedenle zihnin birbirine bağlı olduğunu unutmuş olabilirsiniz, ancak onlar hâlâ birlikte çalışıyor.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>