>

YEMEK TARİFLERİ

Sıcaklara Çare: “Buz Demleme Çay”

Farklı ülkelerin yerel çaylarını Türkiye’ye getiren Chado, çay keyfini az kafeinli, lezzetli ve yumuşak içimiyle bilinen soğuk demleme çaylar ile pekiştiriyor.
 
   
 
 
     

Dünyanın 15 farklı ülkesinden 60’ın üzerinde çay çeşidini tüketicilerinin beğenisine sunan Chado, sıcak yaz aylarına özel soğuk demleme çay alternatiflerini sunuyor. Soğuk demleme çay, diğer yöntemlerle hazırlanmış çaylara göre farklılıklar gösteriyor ve hazırlanışı da neticede ortaya çıkan lezzet kadar ilgi çekici görünüyor. Sıcak çaya göre daha uzun sürede demlenen buz demleme çay, birçok açıdan sağlıklı ve canlılık sağlayan bir içecek.

Yumuşak içimli soğuk çayı keşfedin!

Çay yapraklarının sıcak suyla teması halinde ortaya çıkan kafein ve dolayısıyla lezzetteki sertleşme, soğuk demleme yöntemiyle hazırlanan çayda görülmüyor. Bu yöntem, çayın sert tadının önüne geçiyor ve yumuşak bir içim ile birlikte farklı bir lezzet sunuyor. Sıcak demleme çay, bitkinin içindeki kafeinin suda salınımını artırdığından, özellikle uzun süre demlendiğinde çay lezzetinde olağan bir acılaşma meydana geliyor. Ayrıca soğuk demleme çay, sıcak yöntemlere göre asit dengesi bakımından da çok daha yumuşak bir şekilde lezzetini verir. Demleme haznesine, normalde kullanılanın bir buçuk katı çay koyup üzerine buz yığılıyor ve buz erirken damla damla çayın üzerine akıyor ve çay yapraklarının tadını azar azar alarak aşağıdaki hazneye birikmeye başlıyor. Çay birkaç saat içinde demlendikten sonra tercihen meyve veya nane eklenebiliyor.

Servisi de soğuk yapılan soğuk demleme çay, özellikle nemli ve sıcak yaz mevsiminde çay keyfini muazzam derecede artırıyor. İçimi yumuşak, lezzeti inanılmaz derecede yaza uyumlu, olabildiğine hafif soğuk demleme çayı Chado’nun gurme çay lezzetleri arasında bulmak ve Arnavutköy’de konumlanan Chado Tea Shop’ta tatmak mümkün.


 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>