>

ANNE - ÇOCUK

Çocuklu Tatilcilere Yarıyıl Tatili İçin 5 Altın Öneri

Yarıyıl tatiline sayılı günler kaldı.
 
   
 
 
     

Tatile çıkmak her durumda harika ama çocukları ile seyahat edecekler için biraz heyecanlı bir süreç! Eğer siz de tatile çocuklarınızla birlikte gitmeyi düşünüyorsanız, karşılaştırma sitesi Enuygun.com’un önerilerine dikkat ederek daha rahat bir tatil geçirebilirsiniz.

Yarıyıl tatiline sayılı günler kaldı. Tatile çıkmak her durumda harika ama çocukları ile seyahat edecekler için biraz heyecanlı bir süreç! Eğer siz de tatile çocuklarınızla birlikte gitmeyi düşünüyorsanız, karşılaştırma sitesi www.enuygun.com’un önerilerini mutlaka dikkate alın. Bu 5 önemli noktaya dikkat ederek çok daha rahat bir tatil geçirebilirsiniz.

MUTLAKA PLAN YAPIN

Çocuklarla rahat bir tatil yapabilmek için hemen hemen her şeyin önceden planlanması gerekir. Uçak kalkış-varış saatleri, havaalanına, otele ya da konaklanacak yere nasıl gidileceği, otel seçimi ve dönüş gibi konular, çocuklar da dikkate alınarak detaylı planlanırsa, ailedeki herkes tatilden yorgun argın değil neşeyle dönme imkanına kavuşur. Elbette bu kural sadece uçak yolculukları için değil, her türlü ulaşım türü için geçerli.

DOĞRU ULAŞIM ARACINI SEÇİN

Kısa mesafeli yolculuklarda özel araçla seyahat, özellikle 3 kişiden kalabalık aileler için hem rahat hem de ekonomiktir. Mola zamanları da çocuklara göre ayarlanabilir. Ancak uzak mesafelere araba ile yolculuk, çocuklarla -üstelik bebeğiniz de varsa- oldukça zor geçebilir. Zira çocukları uzunca bir süre sakin tutmak çok kolay değildir. Bu sebeple uzak mesafeli yolculuklar için uçak yolculuğu, erken rezervasyon ile ekonomik seyahat imkânı yanında konfor da sağlar.

ONLİNE CHECK-İN YAPIN

Çocuklarla seyahat edecek olanların küçük işleri bile seyahate çıkmadan önce yapması iyi olur. Örneğin uçakla seyahat edecek çocuklu yolcuların, havayollarının online check-in servislerini evden çıkmadan önce kullanması faydalıdır. Böylece havaalanında sadece bagaj teslim işlemi kalır.

MÜMKÜN OLDUĞUNCA AZ VALİZ ALIN

Çocuk ya da bebekle yolculuk edip tek bavulla seyahate çıkmak neredeyse imkansızdır. Bu sebeple özellikle havayolları ile seyahat edeceklerin bagaj kısıtlamalarına göre kendisini ayarlaması gerekir. Ücretiz bagaj hakkı, fazla bagaj ve kabin bagajı haklarını öğrenerek hazırlık yapmak ekstra ücret ödenmesini engeller. THY iç hat uçuşlarında Business Class yolcularının kişi başı 30kg; Ekonomi Class yolcularının 20 kg; Promosyon Bilet sahiplerinin ise 15 kg’a kadar ücretsiz bagaj hakkı bulunur. Yanlarında bebekle seyahat eden yolculara ise ilave 10 kg ücretsiz bagaj hakkı verilir. Bu miktarları aşan bagajlar ağırlığına göre ekstra ücrete tabidir.

ÖNCE SAĞLIK VE GÜVENLİK

Seyahat öncesi çocuklar için küçük bir ilk yardım kiti hazırlamak oldukça önemlidir. Bu kit, çocukların sürekli kullanmaları gereken ilaçların yanında beklemedik rahatsızlıklar düşünülerek hazırlanmalıdır. Yaralanma, soğuk algınlığı, ateş ve ağrı gibi durumlara hazırlıklı olmak, seyahatte herhangi bir sağlık problemini kısa sürede atlatmanızı sağlar.

THY, Pegasus ya da Onur Air gibi tüm havayollarında geçerli olan kabin bagajında sıvı taşınması ile ilgili düzenlemeye göre, sürekli kullanılması gereken ilaçlar sağlık raporu ibrazı ile kabine alınabilir. Diğer ilaçlarınızı ise uçağa telim ettiğiniz bagajınıza koyabilirsiniz.

 

Etiketler: Okul, Tatil, Anne, Çocuk, Kış
Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>