>

ANNE - ÇOCUK

Emzirme Danışmanlığı Hizmeti

“Emzirme Danışmanlığı Birimi”, uzman doktorların desteğiyle emzirmeye ilişkin her türlü sorunu çözüyor. Göğüs çatlakları ve gerginliği...
 
   
 
 
     
Yeni Doğum Yapan Annelere Emzirme Danışmanlığı Hizmeti


Vehbi Koç Vakfı Amerikan Hastanesi, annelerin, emzirme öncesinde ve emzirme sürecinde karşılaştıkları zorlukları aşmalarını sağlamak ve onlara destek olmak için “Emzirme Danışmanlığı Birimi”ni kurdu.

Vehbi Koç Vakfı Amerikan Hastanesi Pediatri Bölümü çatısı altında faaliyete giren “Emzirme Danışmanlığı Birimi”, uzman doktorların desteğiyle emzirmeye ilişkin her türlü sorunu çözüyor. Göğüs çatlakları ve gerginliği, süt düğümlenmesi, enfeksiyon, meme ucu büyüklüğü ve küçüklüğü gibi sorunlardan dolayı bebeklerini emzirmekte sorun yaşayan anneler, “Emzirme Danışmanlığı Birimi”nin uzman doktorlarından hizmet alabilecekler.

Amerikan Hastanesi Emzirme Danışmanlığı Birimi’nde, önce anneyle başbaşa bir görüşme yapan emzirme danışmanı, annenin sorunlarını dinleyerek aile geçmişini öğreniyor. Ardından emzirme danışmanı emzirme sırasında anne ve bebeği gözlemliyor. Yapılan gözlem sonucunda sorunun kaynağı belirlenerek, aileye, bebeğin anne sütüyle beslendiği tüm süreç ile ilgili çözüm önerileri sunuluyor.

Bebeklerin hem fiziksel hem de duygusal bakımdan doyumunu sağlayan anne sütünün eksikliği, bebekte alerjilerin artmasına ve bağışıklık sistemi sorunlarının çoğalmasına neden oluyor. Unicef’ten, Dünya Sağlık Örgütü’ne, yenidoğan uzmanlarından, pediatristlere kadar tüm otoriteler, anne sütünün vazgeçilmezliğinin altını çiziyor. Amerikan Hastanesi, ülkemizde çok düşük olan emzirme oranını, bu klinik ile anneleri emzirmeye teşvik ederek, yüzde 80’lere taşıyor.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>