>

AŞK - CİNSELLİK

Ağzım dilim tutuldu. Şimdi ne olacak?

Yabancı bir ortamda buzları eritip, tatlı bir sohbet havası yaratmak istiyorsanız, bunu başarmak için daha ne bekliyorsunuz? Bu haberimizi okumanız yeterli.
 
   
 
 
     
Çoğunluğunu yakından tanımadığınız kişilerin oluşturduğu bir toplulukta, hiç ağzınızı açmadan bir köşede öylece durup kalmak istemezsiniz. Ama tanımadığınız kişilerle sohbet etmeyi de göze almanız zordur.

Sıra konuşmaya gelince, çoğumuz birdenbire utangaç, çekingen kişiler oluveriyoruz. Tabii kelimeler ağzımızdan kerpetenle diş çektirir gibi çıkarsa, karşınızda sizin ne söyleyeceğinizi merak eden kişinin de sabrını tüketirsiniz. Yabancı bir ortamda buzları eritip, tatlı bir sohbet havası yaratmak için öncelikle karşınızdaki kişileri rahatlatmalısınız.

En büyük düşman utangaçlık

Şu gerçeği, her zaman aklınızda tutun: Karşınızdaki kişiler, sizin konuşmaktan zevk aldığınızı anlarlarsa, sözlerinizi zevkle dinleyeceklerdir. Sizin kendinizi zorladığınız, kelimeleri doğru dürüst sıralamaktan aciz kaldığınız farkedilince, sözlerinizin hiç bir değeri kalmaz. Kalabalık topluluklarda konuşmaya pek alışkın olmayabilirsiniz. Böyle zamanlarda birdenbire çevrenizdekilerden utanmaya başlarsınız. Utangaçlık, dilinizin ucuna kadar gelen kelimeleri size unutturur. Söyleyeceğiniz sözlere karşınızdaki kişilerin nasıl bir tepki vereceklerini merak etmeniz, konuşmanızı etkiler.

Oysa hepimiz insanız. Bazılarımız diğerlerinden farklı ortamlarda yetişmiş olsalar da sonuçta onları üstün yaratıklar saymak, konu bu kişilerle konuşmamızı zorlaştırır.

Kendinizi bu kişilerle eşit seviyede saysanız da saymasanız da onlarla konuşmaktan zevk aldığınızı belirtirseniz, sorun kalmaz. Karşınızdaki kişilerin her bakımdan sizden üstün olduklarını düşündükçe, konuşmakta zorluk çekersiniz.

Aynı ortamda bulunan kişilerle aranızdaki farklılıkları aklınızdan çıkarın. Ayrıca karşınızdaki kişinin de en az sizin kadar utangaç olabileceğini hiç aklınızdan çıkarmayın. Utangaçlık yüzünden kem-küm ederek konuşmaya başladığınız zaman, hitap ettiğiniz kişinin de aynı sorunları yaşayabileceğini kabul edin. İşte o zaman taşlar yerine oturacak.

İlk konuşma çok önemli

Bir yabancıyla konuşacağınız zaman siz de söze nasıl başlayacağınızı bilemezsiniz. İkiniz de tedirgin olduğunuz için susmak en iyi çare gibi görünebilir. Mutlaka karşınızdaki kişi de aynı şeyleri düşünüyordur. Bu kişiyi konuşturmak için onu önce rahatlatmalısınız.

Ona en iyi bildiği konuda, yani kendi geçmişi hakkında sorular sorabilirsiniz. Böylece aranızda bir yakınlaşma olur. Baktınız, her şeye rağmen, karşınızdaki kişi dut yemiş büybül gibi susmayı sürdürüyor, o zaman siz ona içinizi dökmeye başlayıverin.

Yabancı kişi, sizi tanımaya başlayınca, gerginliği azalır ve yaşadığı benzer olayları anlatmaya başlar. Bir partide, bir yemek davetinde, yeni iş yerinizdeki ilk gününüzde, yeni komşularla ilk buluşmanızda ya da milyonlarca değişik ortamda, konuşmayı başlatmanızı sağlayacak milyonlarca anahtar cümle vardır. Bir yabancıyı konuşturmanın en emin ve kolay yolu hava durumuyla ilgili bir söz söylemektir.

İlk cümle ortaya atıldıktan sonra konuşmanın arkası gelir. Güncel olaylar, gazete ve TV haberleri de hazırda kullanılmayı bekleyen konulardır.

Bir şekilde konuşmayı başlattıktan sonra iki tarafın da gerginliği azalır, sıcak bir sohbet ortamı yaratılır.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>