>

AŞK - CİNSELLİK

Arkadaşımın Aşkısı

Şarkıda da olduğu gibi "Unutmam lazım çünkü sen arkadaşımın aşkısın!" demek çok da kolay değil. Peki bu üçgen nasıl çözülecek?
 
   
 
 
     

Kahvenize iki şeker attığınızı biliyor, kuaförden çıktığınızda saçınızdaki değişikliği ilk o fark ediyor. Tatil planlarınızdan bahsettiğinizde hoşunuza gidecek otellerin web sitelerini ertesi gün mailinize yolluyor. Gece kulübe gittiğinizde hep üç içki alıyor, biri kendisine, biri size, biri de en yakın arkadaşınız olan sevgilisine...


“BİRİNCİ TABLO”

SAMİMİYETİN SINIRLARI OLMALI


Beyaz atlı prens için sevgilisinin en yakın arkadaşı, onun da yakın arkadaşıdır. Arkadaşınıza ettiği iltifatlar kadar güzel iltifatları size de duyuracak, bir ihtiyacınız olduğunda hemen yardımınıza koşacaktır. Bu tarz hoşluklar bir süre sonra acil durum sinyallerini çaldırabilir.

SIR OLARAK SAKLAYIN

Arkadaşınıza erkek arkadaşıyla çok iyi dost olduğunuzu söyleyin. Üstelik siz arkadaşınızın en iyi referansı sayılırsınız. Onun hakkındaki iyi şeyleri erkek arkadaşına anlatacak olan sizsiniz. Kesinlikle yapmamanız gereken şey ise arkadaşınıza sevgilisinin size karşı ne kadar ilgili olduğunu söylemek.


“İKİNCİ TABLO”

KENDİNİZİ GERİ ÇEKME ZAMANI


İlk başta her şey gayet normal görünebilir. Sürpriz bir ziyaret, masum olduğunu düşündüğünüz ilk dans... Ama tablo yavaş yavaş sınırları zorlamaya başladıysa, kendinizi geri çekme vakti gelmiş demektir.

AÇIK KONUŞMAKTA YARAR VAR

Arkadaşınızın sevgilisine sizden ne istediğini veya ne beklediğini açık açık sorun. Ona asla arkadaşınıza ihanet etmeyeceğinizi ve bunun yanlış olduğunu anlatın. Büyük bir ihtimalle ilk başta onu yanlış anladığınızı iddia edecektir. Bu nispeten iyi bir adım sayılabilir.


“ÜÇÜNCÜ TABLO”

HİÇBİR ŞEY İÇİN GEÇ DEĞİL


Olanlar oldu ve çok da karşı koyamayacağınız durumlar ortaya çıktı. Bu noktada kendinize şu soruyu sorun: Bütün bu olanlar bir erkek için mi? Yoksa arkadaşınıza karşı derinlerde saklı olan güçlü bir kırgınlığın ya da öfkenin sonucu mu?

VEDA ETMEK ZOR AMA BAŞARABİLİRSİNİZ

Eğer ondan hoşlanıyorsanız ve onun da size karşı bu yönde duyguları varsa, kararlı adımlarla firar etmenizin zamanı gelmiş demektir. Kimsenin güvenini kırmadan, kendinizi yavaş ve emin adımlarla geri çekmenin yolunu bulmalısınız. Bunu sadece kendiniz için değil, herkesin iyiliği için yaptığınızı aklınızdan çıkarmayın. Süreç biraz zorlu olsa da, bu düşünce en büyük motivasyon kaynağınız olabilir. Arkadaşınızın yaşayabileceği acı ve hayal kırıklığı da cabası... En azından siz yapmanız gereken en doğru şeyi yapmış olacaksınız, geride şüphe ve kaygı bırakmadan...

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>