>

KÖŞE YAZILARI | Dr. BORA ÇAVUŞOĞLU

10 Dakika Egzersizle Zayıflayın!

Evet, 10 dakika egzersiz yaparak belinizi inceltin, kalçanızı inceltin, olmadı şekillendirin... (Bora Çavuşoğlu)
 
   
 
 
     

Evet, 10 dakika egzersiz yaparak belinizi inceltin, kalçanızı inceltin, olmadı şekillendirin, oda olmazsa kalçanız hareket etsin yeter.

Evet, gerçekten yeter, hatta içimden imdat diye bağırmak geliyor.

Yukarıda yazdığım cümlelere yakın şeyleri birçok yerde görebilirsiniz.

Özellikle dergilerini satmak için türlü şaklabanlıklar yapan kadın ve erkek dergilerinde çokça görürsünüz.

Dünyanın hiçbir yerinde günde on dakika bölgesel egzersiz yaparak herhangi bir tarafınızı eritemezsiniz yâda inceltemezsiniz.

Eğer on dakikalık yâda onbeş dakikalık egzersizle basenler eriseydi basenleri büyük kadın göremezdiniz yâda on dakikalık karın egzersizleriyle göbekler eriseydi ortalıkta he-man formunda gezen onlarca erkeğe rastlardınız.

Tekrar söylüyorum, dergimizde bulunan hareketleri yaparak on dakikanızı olmadı onbeş dakikanızı ayırın ve yaza yine o da olmadı kışa formda girin saçmalıklarına kanıp da dergi falan almayın.

Yanlış anlaşılmasın haftalık, aylık sosyal magazin ağırlıklı dergileri alıp okumayın demiyorum. Elbette alacaksınız e okuyacaksınız. İlginizi çeken farklı konu ve röportajlar mutlaka her sayıda bulunur.

Ancak dergiyi satın alma nedeniniz dergimizdeki egzersizleri günde on dakikanızı ayırarak yirmi günde forma girin mantıksızlığı için olmasın.

Çünkü bu koca bir pazarlama stratejisinden başka bir şey değil.

Eğer sağlıklı yaşamak istiyorsanız, forma girmek istiyorsanız düzenli olarak uygulayabileceğiniz bir çalışma programına kendinizi adapte etmeniz gerekmektedir.

Bununda iki yolu var.

Birincisi; bütçeniz dahilinde bir spor merkezine üye olacaksınız. Spor merkezinde öncelikle vücut ölçümleriniz yapılacak ve ardından size uygun bir çalışma programı belirlenecek.

Sonrada haftada en az dört gün minimum iki saatinizi ayırıp düzenli olarak egzersiz yaparak sağlıklı yaşamı kendinize ilke edinecek ve aynı zamanda da forma gireceksiniz.

İkinci yol ise;

Bütçenizi biraz daha artırarak evinizin konforunda özel personal trainer evinize kadar gelecek ve haftada en az üç gün bir yâda bir buçuk saatlik bir çalışma programıyla sizi forma sokacak.

Egzersizi kontrol altında ve düzenli yaptığınız taktirde yararlı olacaktır.

Böylece hem sakatlanma riskini minimuma indirmiş olacaksınız hem de kısa sürede net ve verimli bir sonuç aldığınızı sizde bu sayede görmüş olacaksınız.

Nerede ve nasıl egzersiz yapılması gerektiği konusunda siz sevgili okuyucularım bana boracavusoglu@windowslive.com mail adresimden ulaşabilirsiniz. Gerek spor merkezleri hakkında gerekse özel ders almak isteyenler için yâda merak ettiğiniz konulardaki sorularınızı asla cevapsız bırakmam.

Bunun en büyük nedeni de Sevgili Cenk, Cenk Babaeren son okunma oranlarımı bana telefonda söylediği günden beri aramızda daha sıcak ve samimi bir bağın oluştuğunu düşünüyorum.

Radyo programı yaptığım dönemlerde de olumlu güzel tepkiler alıyordum. Ancak, işin içerisine yazı girince konunun önemi daha da artıyor.

Herkes radyoyu bir şekilde dinliyor. Ortaya koyduğunuz konular ve çağırdığınız konuklarda iyi olunca düzenli olarak takip edilen biri haline geliyorsunuz.

Ancak, yazmak farklı bir durum. Yazınızı okuyacak kitleyi oluşturmak gerçekten zor. Üstüne üstlük okuyucularınızın sizi düzenli olarak takip etmesini sağlamak ise ayrı bir maharet ve bilgi birikimi gerektiriyor.

İnsanların söylediklerinize ve yazdıklarımıza güvenmesi ise bu durumu daha da önemli bir hale getiriyor. Bu nedenle sürekli ince eleyip sık dokumaya çalışırım.

Cosmoturk gibi Türkiye’nin en çok okunan, takip edilen kadın portalında yazı yazmak ve yazılarınızın düzenli olarak takip edilmesi başlı başına zor bir olay.

Siteyi inceldiğinizde, Cosmoturk herkese her konuda açık bir site olmasına karşın, siteyi belirli bir kültüre, görgü ve birikime sahip, kendine güveni olan, merak eden, araştıran, öğrenmeye açık, günümüz modern, çağdaş kadınlarının takip ettiğini anlamamak için sanırım saf olmak gerekir. Saf en kibar söylenebilecek biçimi aslında.

Bu nedenle madem bu kadar duyarlı ve beni düzenli takip eden sevgili okuyucularım var diyerek, benimde sizlerin merak ettiği her konuya cevap vereceğimden de şüpheniz olmasın.

Son olarak bundan böyle farklı sporla yâda farklı konularla ilgili sizlere önerilerim olacak. Bunu da yazımın sonunda "Ne yapmalı" başlığıyla sizlerle paylaşacağım.

Yurdumun güzel ve önemli kadınlarına kalpten sevgilerimle.

Hepinizin bayramını şimdiden kutluyorum.

İyi ki varsınız.


NE YAPMALI!

Düzenli olarak spor yamaya karar verdiyseniz yâda başka bir spor merkezine olan üyeliğiniz sona ermek üzereyse, Kanyon Alışveriş merkezinin en üst katında bulunan ve çok ciddi bir geniş alana sahip olan Mars Athletic Club’a üye olabilirsiniz. Mars Athletic namı değer MAC güler yüzlü ve deneyimli eğitmen kadrosuyla, gayet hijyenik ortamıyla ve başarılı yönetimiyle sizleri birkaç saat için spor yapmanın yanı sıra güzel bir ambiyansın içine sokuyor.

Merak eden okuyucularım www.marsathletic.com adresinden sitesine ulaşarak inceleyebilirler.

Bora Çavuşoğlu


Dr. BORA ÇAVUŞOĞLU
YAZARA E-POSTA GÖNDER

 

Diğer yazıları liste halinde görmek için tıklayın >

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>