>

AŞK - CİNSELLİK

Ayrılık erkeği mahvediyor

Biten bir ilişkinin ardından hep kadınların acı çektiği düşünülür oysa, erkekler duygularını içine atarak güçlü görünmeye çalışsalar da aslında daha büyük darbe alıyor...
 
   
 
 
     
Ayrılık her ne kadar kadınları daha çok etkiliyor gibi düşünülse de aslında erkekler bu durumu daha zor kabulleniyor. Yapılan araştırmalar, erkeğin böyle bir durumda duygularını gizleyerek, sıkıntılarını içine attığını ve kaybeden taraf olduğunu göstermemek adına, güçlü durmaya çalışırken ani bir bunalıma düştüğünü gösteriyor. Uzmanlar terk edilmiş erkeklerde korku, depresyon, kalp hastalıkları, nefes darlığı, aşırı terleme gibi bulgulara rastlıyor.

Erkek paylaşmak istemiyor

Kadınlar bir ilişki bittiğinde, terk edildiklerinde bunu mutlaka dostlarıya paylaşıyor ve anlatarak rahatlıyor. Oysa erkekler bu konuda kadınlardan çok farklı. Onlar bu konuyu kimseyle doğru dürüst konuşamıyor. Konuşamadıkça da sıkıntıları farkına varmadan artıyor. Genelde kadınlar ilişkilerinin iyi gittiği zamanlarda bile akıllarına ayrılığı getiriyor. Yani akıllarının bir köşesinde 'ya ayrılırsak' düşüncesi her zaman duruyor. Bu da onu ayrılığa karşı daha güçlü yapıyor. Oysa erkekler genelde kadınlara göre ilişkiler hakkında bu kadar ince ayrıntılara kadar düşünmediğinden ayrılığı aklına getirmiyor. Ayrılık kelimesi ancak ilişkide bir sorun çıkınca akıllarına geliyor. Bu durum da onların hazırlıksız yakalanmalarına neden oluyor.

Ağlamak rahatıyor

İçe atılan duyguların dışa vurulmasını sağlaması açısından ağlamanın depresyonu önleyici özelliği var. Kadınların psikolojik olarak erkeklere oranla ağlamaya daha yatkın da olsalar aslında erkeklerin de buna ihtiyacı var. Ağlamak erkekler tarafından zayıflık belirtisi olarak kabul ediliyor. Oysa erkeklerin de ağlamaları ruh sağlıkları açısından son derece yararlı ve gerekli. Duygularını gizleyen, yaşadığı psikolojik sorunları dışa vuramayan erkek, fiziksel olarak da ayrılıktan etkileniyor.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>