>

AŞK - CİNSELLİK

Reddedilmeye Pek Gelemiyoruz!!!

Eşiniz tarafından yatakta reddedilince nasıl hissedersiniz?
 
   
 
 
     

Avrupa'nın en popüler kaçamak uygulamasına kalırsa, Türkler reddedilmeyi kaldıramıyorlar! 
6 milyona yaklaşan üyesiyle Avrupalı kadınların en favori kaçamak uygulaması olan Gleeden, "Partnerinizi seks konusunda reddettiğinizde size nasıl tepki veriyor" konulu bir anket düzenledi. Ankete katılan Türk üyelerin verdiği yanıtlar sayesinde, Avrupalı hemcinslerinden ne ölçüde farklı tavırlar sergilediklerini saptanmaya çalışıldı.

Kadınlar tarafından tasarlanıp yönetilen tek arkadaşlık uygulaması olan ve dünyadaki en hızlı sıçramasını Türkiye'de gerçekleştiren Gleeden platformu üzerinde 2019 Ağustos ayı içerisinde düzenlenen ankete 1102 Türk kadını ve 3364 Türk erkeği katıldı. Katılımcılara eşlerini yatakta reddettiklerinde aldıkları tepkiler ve reddedildiklerinde verdikleri tepkiler soruldu. Ankete verilen cevaplar, her iki cinsin birbirinden ayrışan özelliklerini ortaya koydu.

"Hayır" deme alışkanlığı olmayan Türklerin, "Hayır" duymaya alışkın olmamaları çok doğal. Bu nedenle ister kadın ister erkek olsun, seks konusunda reddedilince Türk yetişkinlerinin moralleri çok bozuluyor. Kadınların %36'sı ve erkeklerin %38'i, eşi tarafından reddedilmesi durumunda demotive oluyor ve neşeleri kaçıyor. Bunun yanında kadınların %18'i ve erkeklerin %26'sı ise morali bozmaktan da öte, tümüyle sessizleşip kendi içlerine kapanıyorlar.

Büyük şehirlerde yaşamın stresiyle boğuşan insanların, rahatlamak için geldikleri evlerinde ihtiyaçları olan tatmini eşlerinde bulamadıkları zaman, hayâl kırıklıkları öfkeye dönüşebiliyor. Kadınların %9'u ile erkeklerin %10'u yatakta reddedildiklerinde agresifleşiyorlar. Kimi zaman fiziksel şiddete kadar gidebilen bu saldırganlığın boyutları, üst üste kaç kere reddedildiklerine göre değişebiliyor.

Yatakta reddedilen erkeklerin %9'u ilişkiye girebilmek için ısrarcı tavır takınırken, bir tek kadın bile erkeğine ısrarda bulunmuyor! Reddedilen kadınların incinen gururları, bir kez daha hamle yapmalarına müsaade etmiyor.


Kadın egosunun kendini gösterdiği bir diğer belirgin tepki ise, reddedildiğinde işi şakaya vurmak. Erkeklerin sadece %9'u reddedildiğinde konuyu şakaya vurup ortamı yumuşatıyorken, kadınların %18'i reddedilme durumunda şakaya vurup kırgınlıklarını perdeliyorlar.


Anketin en şaşırtıcı sonucu ise, seks konusunda reddedildiğinde hiç moralini bozmayan ve anında kendine yeni partner aramayı seçenler! Erkeklerin sadece %7'si reddedildikten sonra kendine yeni partner ararken, kadınların %19'u eşi tarafından reddedilmesi durumunda, derhal kendini iyi hissettirecek yeni bir partner arayışına geçiyorlar.


Siz siz olun, hevese gelmiş bir kadını asla reddetmeyin. "Başım ağrıyor, yorgunum, bugün keyfim yok " diyene kadar kendinizi bir anda kapının önünde bulabilirsiniz!
 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>