>

AŞK - CİNSELLİK

Ayrılıklar Erkeği de Vuruyor!...

Neden mi? İşte sebepleri...
 
   
 
 
     

Acı çeken yalnızca ilişkinin kız tarafı, gününü gün edense erkek tarafıdır... Aslında işler pekte böyle değil. Bilinenin aksine erkekler, kadınlardan daha fazla acı çekiyor, sadece içlerine atıyorlar, o kadar...

NEDEN Mİ? İŞTE SEBEPLERİ...

• Erkekler ilişkileri bitince kendilerini yalnız ve savunmasız hisseder. Olayın kadın cephesine bakıldığında, ayrılık hikayesinin en ince ayrıntıları, yakın arkadaşlara anlatılır. Kadın, erkek arkadaşının, ayrılık hikayesini kimseyle paylaşmamasını, ilişkinin onun için önemsiz olduğuyla bağdaştırır. Oysa erkeklerin acılarını anlatmamalarının tek nedeni, duygusal paylaşımların erkekler arasında kısıtlı yaşanması.

• Erkekler, acı çektiklerini, daha dün yanında olan sevgilisini deliler gibi özlediğini ve onsuz kalmanın kendisine acı verdiğini bilseler de, kabul etmek istemezler. Kendilerini bu ayrılıktan etkilenmediklerine inandırmaya çalışırlar.

• Artık yas dönemi bitmiş, çekilmesi gereken ayrılık acısı zamanını doldurmuştur... Kadın, bir süre onun geri dönmesini bekler. Eğer dönmezse, artık yeni bir hayata başlamanın vakti gelmiş demektir. Ancak erkek bu hesaplaşmayı tamamlamadıkça başkaları ilgisini çekse de, onları eski sevgilisiyle kıyaslıyor, ilişkisini eski ilişkisine göre değerlendiriyor. Böylece yeni hayatında mutluluğu yakalaması uzun sürüyor.

• Her kadın, ilişkisi sorunsuz gitse bile “ya ayrılırsak” sorusunu arada bir gündeme getirir. Böylece aklında olmasa da kendini olası bir ayrılık durumuna hazırlar. Oysa erkek, bu durumu ancak bir sorun çıkınca aklına getirdiği için ayrılığa duygusal açıdan hazırlıksız yakalanır...

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>