>

AŞK - CİNSELLİK

Bir sor bin ah işit!

Seks konusunda şikâyeti olan kadınları rahatsız eden bir diğer konu da sevgili ya da eşinin eski aşkları...
 
   
 
 
     
Kadınlar seksten ne bekler:

İstek konusunda zamanlama sorunumuz var, ön sevişme ruhsuz, eşim bakımsız, doğum yaptım, bana ilgisi azaldı, ne istediğimle ilgilenmiyor. Kadınlar için ilişkide seks, sanıldığından daha önemli. Seks konusunda birçok şikâyeti olan kadınları rahatsız eden bir diğer konu da sevgili ya da eşin eski aşkları. Kadınlar eski defterleri deşmek için yanıp tutuşuyor, ancak iş kendilerine gelince ketum davranıyor.

Alman 'Für Sie' dergisinin 30-50 yaşlarındaki yaklaşık 1000 kadınla yaptığı 'Kadınlar için seks ne kadar önemli?' araştırmasından ilginç sonuçlar çıktı. Bu araştırmaya göre, ilişkide seksi ikinci planda tuttukları sanılan kadınlar, kötü seks nedeniyle partnerlerini terk bile ediyor. Kadınların yüzde 41'i eşleriyle seks konusunda zamanı tutturamamaktan, biri isterken diğerinin istememesinden yakındı. Yüzde 36'lik bir kesimi ise ön sevişmenin ruhsuz olması ve kısa sürmesi rahatsız ediyor. Ankete katılan kadınların yüzde 34'ü eşlerinin bakımsızlığından şikâyetçi olurken, yüzde 31'i yenilikler denenmediği için cinsel hayatlarının renksiz olduğunu söyledi.

Erkeklerin kadınların ne istedikleriyle ilgilenmemesi, yüzde 30'luk bir bölümü 'sinir ediyor'. Her dört kadından biri partnerleriyle seksi 'görev' gibi gördükleri için, bazen başka erkekleri hayal ettiklerini itiraf etti. Yüzde 22'lik bir kesim ise anne olduktan sonra partnerlerinin kendilerine ilgisiz olmasından rahatsız. Eski aşklarla kıyas Kadınlarının bir başka rahatsızlık kaynağı ise sevgilinin veya eşin eski sevglisi veya eşi. 'Woman' dergisinin anketine göre, kadınların yüzde 41'i partnerlerinin eski aşklarını kıskanıyor ve onlar hakkında çok bilgi edinmek için yanıp tutuşuyor. Dörtte birlik bir kesim, gizliden gizliye kendilerini eski aşklarla kıyaslıyor. Ancak iş kendi 'defterlerini karıştırmaya' gelince, kadınlar fazla açılmıyor. Kadınların yüzde 48'i geçmişlerini partnerlerine anlatmıyor.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>