>

AŞK - CİNSELLİK

Burcunuza göre seks hayatınız

İşte çoğumuzun merak ettiği burçlarımıza göre seks hayatımız...
 
   
 
 
     
Koç - Seks
21 Mart - 19 Nisan


Koçlar başlangıç yapmakta, girişimde çok başarılı oldukları için, sekste de oldukça atılgan bir yapıya sahiptirler.Genellikle ben-merkezcil bir yapıya sahip olan Koç'un cinsel beraberlikte aldığı kadar vermeyi öğrenmesi temel gereksinimlerinden birisidir.Değişiklikleri, yenilikleri ve macerayı seven Koç, kısa zamanda rutin bir cinsel hayattan da zevk almamaya başlayacaktır.Dolayısıyla birlikte olduğu insanın da cinsellikte, kendisi kadar zengin bir imajinasyona ve hareketliliğe sahip olmasını bekler.Koç bireyleri, karşılarındaki insanı cinsel anlamda istiyorlarsa, geriye yapılacak pek bir şey kalmamış demektir.İster kadını olsun, ister erkeği, Koç muhakkak birlikte olmak istediği insanla birlikte olmak için her şeyi yapacaktır.Özellikle cinsellikte bir avcı gibi hareket etmeye eğilimli olan Koç, başlangıçlarda kaç-kovala oyununa katılsa da, ilerleyen dakikalarda sıkılmaya, hatta saldırganlaşmaya da başlayabilir. Reddedilmekten hiç hoşlanmayan Koç, kendi istekleri ön planda geldiği için, kimi zaman partnerine karşı duyarsız kalabilir.Hayatın her alanında olduğu gibi Koç cinsellikte de inisiyatifi elden bırakmak istemez.İlk dakikadan sevişmenin sonuna kadar ipleri elinde tutar.Oldukça ateşli bir aşık olan Koç için cinsellik, rahatlatıcı, gevşetici, kendi yapabilirlikleriyle bir kez daha yüzleşmesini sağlayan, zevkli bir deneyimdir.Koçlar cinsellikten sonra enerji fazlalarını attıkları için, hemen uykuya geçmeyi tercih eden bir yapıdadırlar.


Boğa - Aşk
20 Nisan - 20 Mayıs


Yönetici gezegeni Venüs'ün etkisi altında Boğa, aşka, cinselliğe ve erotizme doğuştan yatkındır.Boğa dış görünüşünden hiç anlaşılmayacak kadar tutkulu, ihtiraslı ve aktif bir cinselliğe sahiptir.Ancak hayatın her alanında olduğu gibi, bu arenada da kolayca harekete geçmesi mümkün değildir.Ancak tutkularını, isteğini, arzularını partnerinden ihtiyacı olan onayı, güveni aldıktan sonra ortaya koymaya başlar.Boğa değişime dirençli bir yapıdadır.Bu cinsellikte rutini sevdiğini, kuralların dışına çıkmadığını göstermez.Ancak yeninin deneyimlenebilmesi için, birlikte olduğu insana itimat etmesi birincil şarttır.Yine de cinsellikte güvenlik ihtiyacıyla, cinsel dürtülerinin arasına sıkışmış, yorucu git-geller yaşayan Boğalar görmek çok mümkündür.Boğa karşısındakine isteğini, arzularını açık açık belli etmekten çekinen bir yapıdadır.Ancak kendi kuralları çerçevesinde cazibesini, çekiciliğini ve aşk oyunlarını kullanmaktan da geri kalmaz.Planlı, stratejik bir şekilde ağır ama zevk alarak, adım adım ilerlemeyi tercih eden bir yapısı vardır.Boğalar çok sabırlı oldukları için, hedefe kilitlendikten sonra, uzun süre elde etmek için mümkün olan her şeyi, bütün yolları denerler.Maddesel rahattan ve konfordan kendisi çok etkilenen Boğa, istediği insanı elde etmek için, estetik duyarlılığının doruklarında dolaşır.Boğa genellikle duyarlı bir aşıktır.Karşısındaki insanı da düşünür ve onun mutluluğu için elinden geleni yapar.Yine de bir Boğa'dan çok marjinal, değişik yaklaşımlar beklemek hata olur.Denenmişliğin güvencesinden uzaklaşmak, cinsellikte bile Boğa için oldukça zordur.


İkizler - Seks
21 Mayıs - 21 Haziran


Değişken bir karaktere sahip olan İkizler, karşısındakine sanki her birlikteliğinde başka biriyle oluyormuş hissini verir. İkizler insan ilişkilerinde çok başarılı olup, kolayca arkadaşlık kurabilmesine rağmen, özel ilişkilerin sürekli olanlarından kaçar. Farklı insanlarla farklı deneyimler arayışındadır. Dolayısıyla bir İkizler partneri cinsel olarak tatmin edebilmek için farklı davranış biçimleri gerekir.
Deneysel bir doğası olduğu ve uzun boylu planlar yapmaktan sıkıldığı için İkizler tek gecelik aşklara çok yatkındır. Kendisi kendini dizginleyemediği gibi, bir başkasının da üzerinde kontrol kurmasına dayanamaz ve izin vermez. Aslında İkizler'in cinsel aktivitesi dürtülerinin kuvvetinden değil, meraktan kaynağını almaktadır.
Pek çok diğer faaliyet gibi, cinselliğin de tam ortasında sıkıntı hissederek, hiç bir açıklama yapmadan vazgeçebilir. Ya da tek bir işle uğraşmaktan hoşlanmadığı için, cinsellik yaşanırken en azından mental olarak kendini başka şeylerle meşgul etmekten çekinmez. Konsantrasyonu çabuk dağıldığı için, tamamen paylaşımdan uzaklaşabilir.
Çok konuşkan olan ve sürekli bir şeyler anlatmak isteyen İkizler, cinsellik yaşanırken bile susmaz. Konuyla alakalı ya da alakasız pek çok şeyi, partnerinin ilgilenip ilgilenmediğine bakmadan, sevişme sırasında anlatan İkizler çoktur.
Seksin uygulamasından çok düşüncesi cazip geldiği için aslında gelişkin bir fantazi dünyasına sahiptir. Elleri sembolize eden İkizler burcu, bu organlarını kullanmakta son derece yeteneklidir.


Yengeç - Seks
22 Haziran - 22 Temmuz


Hayatındaki hiç bir arzusuna direkt olarak yaklaşmayan Yengeç, cinsellik konusunda da geri planda kalmayı, isteklerini arzularını kendine saklayarak, karşısındakinden emin olmayı bekler.Yaşamında duyguların yeri çok önemli olan Yengeç, özellikle yoğun duygular içindeyken, cinsel anlamda da aktif bir hal alır.Ay'ın yönetiminde olan Yengeç, Ay'ın fazları gibi değişken bir ruh haline sahiptir.Özellikle Yengeç kadınları fiziksel anlamda da bu değişimden etkilendikleri için, hormon seviyelerindeki oynama, cinsel istekliliklerinde de kendini gösterir.Çok zengin bir imajinasyon dünyasına sahip olmasına rağmen, uzun yıllar beraberliklerden sonra bile, fantezilerini partnerine açıklamaktan çekinir.Eleştiriye, alay edilmeye dayanamadığı için, kendini ve kırlganlığını korumak arzusundadır.Sadakat en büyük özelliği olduğu için, hiç şüphesiz monogam bir yapı sergiler.Hatta partneri kendisini terkedip gitse, bile uzun zaman başka biriyle olamaz, adaptasyon zorluğu çeker. Alışkanlıkları ve hafızası çok kuvvetli olan Yengeç'in basit bir cinsel macera bile olsa, aldatılmayı, kabul etmesi olanaksızdır.Unutması mümkün olmadığı için, bu maceradan sonra, artık hiç bir şey eskisi gibi olmayacaktır.Şefkatli ve düşünceli bir partner olan Yengeç, birlikte olduğu insanın ihtiyaçlarına, isteklerine karşı inanılmaz hassastır.Aşk oyunlarını partnerinin ruhen beslenmesi için kullanır.Yemek yaşamının ayrılmaz bir parçası olduğu için, cinsellikten sonra ya da önce yatakta sevgilisiyle birlikte yemek yemekten büyük zevk alır.


Aslan - Seks
23 Temmuz - 22 Ağustos


Sevecen, sıcak ve samimi Aslan aşk oyunlarında tam bir ustadır.Sevdiğini göstermekten, cinsel boyuttaki istekliliğini sergilemekten hiç çekinmez, ama her zaman iplerin kendi elinde olmasından yanadır.Enerjik doğası gereği, cinsellik hayatın temel taşlarından birisidir.Güneş'in yönettiği Aslan burcu bireyleri, cinsel olarak da son derece çekici, karizmatik bir yapıya sahiptir.Aslan'ın partneri için sadece önemli olması yeterli değildir.Tek olmayı ve ilişkiye domine etmeyi ister.Ancak karşısından beklediği tek eşliliğe ve anlayışa, kendisi genellikle poligam davranışlarla cevap verir.Derin duyguları olan Aslan, cinsellikte çabuk hareket eder ve ilk adımı atmaktan çekinmez.Özellikle kendine güvenen Aslanlar, karşı tarafın kendilerini reddetme olasılığını hiç bir zaman düşünmez.Fakat en ufak bir negatif tepki, ciddi anlamda kırılmasına ve kendine dönmesine neden olur.Bir kez girişimde bulunduktan sonra, hayır cevabını alırsa, bir daha asla o insanın yanına yaklaşmaz.Kendisiyle birlikte olan insanların özel, şanslı ve hatta seçilmiş olduklarına inancı vardır Aslan'ın.Dolayısıyla cinsellikte, bu 'seçilmiş' insana karşı duyarlı ve düşüncelidir.Birlikte olduğu insana yaşattıklarıyla, kendi gücünü, kendi becerisini ve kendi dayanılmazlığını görür.Hayatının her alanında olduğu gibi cinsel yaşamında da, birlikte olduğu insandan itaat bekler.İsteklerine karşı çıkılması, tüm keyfinin kaçmasında ve isteğinin yok olmasında önemli rol oynar.


Başak - Seks
23 Ağustos - 22 Eylül


Genellikle Zodyak'ta aseksüellikle özdeşleştirilen Başak burcu, aslında bu özelliğine çok uygun değildir.Toprak elementinden olması nedeniyle, Başak'ın da duyuları ve duyguları oldukça gelişkindir.Ancak Başak gerçekten de diğer burçlara oranla, cinsel alanda daha az aktiftir.Genellikle soğuk ve mesafeli bir tarz sergileyen Başak, mükemmeliyetçi bir yapıya sahip olduğu için cinsellikten de daha uzak durmayı tercih eder.Her şeyi uzun uzun düşünen, planlayan ve analiz eden yapısı nedeniyle, cinsellikte hızdan, anilikten ve spontan maceralardan hiç hoşlanmaz.Cinselliğin yaşamında çok yer kaplamasını, problemler yaratan bir unsur olmasını istemediği için, tek eşliliği tercih eden bir yapısı vardır.Birisiyle beraber olmak istediğinde bunun için hem kendisine hem de karşısındaki insana zaman tanır.Başak burcunun en belirgin özelliklerinden olan detaycılık da, cinsellikte kendini gösterir. Başka hiç kimseye anlam ifade etmeyecek, ufak detaylar cinsel olarak uyarılmasında, istekli hale gelmesinde büyük role sahiptir. Merkür tarafından yönetilen Başak, cinsellikte bile bir zihinsel alış-verişin olması gerektiğine inanır. Cinsel partnerinin de entellektüel olarak güçlü olması Başak'ın uyarılmasında önemli paya sahiptir.Sınırlarını belli etmekten, kurallar koymaktan ve uygulamak için diretmekten hiç çekinmez.Düşünen insan olan Başak, cinsellikteki riskleri her zaman görmeye ve davranışlarını buna göre ayarlamaya çalışır.


Terazi - Seks
23 Eylül - 22 Ekim


Venüs'ün hakimiyetindeki Terazi, aşka düşkünlüğünün doğal sonucu olarak, cinsel paylaşımlara da oldukça önem verir.Doğal bir zerafete sahip olan Terazi, karşı cins için her zaman çekicidir.Dolayısıyla onaylanma ve beğenilme ihtiyacını tatmin etmek için, bu özelliğini kullanmaktan hiç çekinmez.Gelişkin bir estetik duyarlılığa sahip olduğu için, aşk yaşanacak ortamı da güzelleştirmek, konforlu hale getirmek ve karşısındakine özel hissettirmek konusunda tam bir ustadır.Cinsel çekim gücünü arttırmak için her türlü kozmetik malzemeyi de kullanan Terazi ile yaşanan maceranın unutulması pek mümkün olmayacaktır.Terazi partneri kendini takdir ettiği, sevdiği ve istediği ölçüde, karşılık verir.Yani denge arayışı burada da kendini gösterir.Kaba davranışlar, cinselliğin alenen çağrıştırılması, saldırganlık Terazi'nin partnerinden en kısa zamanda uzaklaşması için yeterli nedenlerdir.Aslında her zaman bir eşe ihtiyaç duymasına rağmen, çoğu Terazi'nin poligam bir yapısı vardır.Bu cinsel dürtüselliğine gem vuramamaktan değil, beğenilme, istenilme ihtiyacının yoğunluğundan kaynaklanmaktadır.Herkes tarafından istenmek ve beğenilmek, özgüven geliştirmesinde önemli rol oynadığı için Terazi'nin aşk defteri de oldukça kalabalıktır.Sosyal paylaşıma da çok önem veren Terazi, birlikte olduğu partneriyle cinselliğe adım atmadan önce, muhakkak sosyal paylaşım içinde olmaya ihtiyaç duyar.


Akrep - Seks
23 Ekim - 21 Kasım


Mıknatıs gibi bir çekiciliğe sahip Akrep, Zodyak'ta cinsellikle özdeştirilir.Akrep tüm kaynakların ortak kullanımından sorumlu olduğu için, temel kaynakların başında gelen bedenin de paylaşılmasını sembolize eder.Akrep dışarıdan anlaşılmasa da son derece duygusaldır.Duygusal olarak aktif bir yaşantının sonucunda, aktif bir cinsel yaşamın da kapılarını rahatlıkla açar.Akrepler kendi çekim güçlerinin farkında oldukları zaman, bunu istedikleri insanları elde etmek için kullanmaktan hiç çekinmezler.Bir Akrep için aşkın cinsel paylaşım olmadan, platonik seviyede yaşanması mümkün değildir.Çok derin düşünen ve yaşayan bir insan olan Akrep, sevdiği insanla her şeyi paylaşmayı, onun her anını bilmeyi ister.Oldukça yüksek bir cinsel gücü olduğu için, genellikle karşı taraftan da bu beklenti içindedir.İhtiraslarına tutkularına gem vurmak oldukça zordur.Cinselliği her an her yerde yaşayabilir.Su elementinden olan Akrep'in hayal dünyası son derece yoğundur.Fantezilerini partneriyle rahatlıkla paylaşır ve uygulamaya döker.Afrodizyaklar kullanmak, kimsenin düşünemeyeceği uyarıcılar yaratmak, Akrep'in cinsel yaşamının doğal parçalarıdır.Araştıran bir yapısı olduğu için, karşı cinsin anatomik yapısını en ince ayrıntısına kadar en az kendi vücudu kadar bilir ve ona göre davranır.Bu Akrep'in dayanılmaz cinsel çekiciliğinin, vazgeçilmez bir hal almasına neden olur.Cinsellikte genellikle dominant olmayı seven bir tarzı vardır.


Yay - Seks
22 Kasım - 21 Aralık


Genişleme, bolluk ve bereket gezegeni Jüpiter tarafından yönetilen Yay burcu bireylerinin cinsel yaşamları da oldukça kalabalıktır.Cinsel yaşamda Yay burcunun karşısındakinin hangi özelliği tarafından tetiklendiğini anlamak zordur.Başka bir deyişle, farklı deneyimlerde, farklı insanlarda farklı çekicilikler bulur ve uyarılır. Aşırı duygusal olmadığı için, cinsel yaşam da onu farklı ufuklara taşıyan, gündelik hayatın sıkışıklığından çıkaran bir araçtır.Dışarıdaki hayata çok meraklı olan Yay, geniş bir çevreye sahip olduğu için çok farklı deneyimler yaşamak şansını da yakalar. Ancak oldukça dürüst ve açıkyürekli olan Yay, partnerine bu deneyimlerinden bahsetmekten de hiç çekinmez.Bu hareketli yaşama dayanabilecek bir partner de pek olamayacağı için, Yay genellikle terkedilir.Aslında çok eşliliğinin bir nedeni de, hayallerinde aradığı insanı bulmak arzusudur.Ama sevdiği yanında olmadığı zaman, yanındakini sevmeyi tercih eder.Bedensel yapısı doğuştan uygun oranlara sahip olan Yay, samimi, sıcak ve açık yapısıyla genellikle karşı cinse cazip gelen bir burçtur. Bilginin güç olduğuna inanan Yay burcu insanları, kendilerini cinsel olarak da eğitmeye önem verirler.Zihinsel olarak da aktif olan Yay, cinselliği paylaştığı partneriyle uzun uzun konuşmaktan zevk alır.İlişki sona erdikten sonra bile, arkadaş kalmaya, iletişimde olmaya önem verir ve çalışır.


Oğlak - Seks
22 Aralık - 19 Ocak


Disiplin ve yapılanma gezegeni Satürn'ün etkisindeki Oğlak burcu insanları yaşamlarının diğer alanında olduğu gibi, cinsel hayatlarında da bir düzene ve rutine ihtiyaç duyarlar.Programlı bir cinsel yaşam, Oğlak'ın kendini daha iyi hissetmesine neden olur.Tedbir ve ihtiyat hayatının anahtar kelimeleri olduğu için, ne kadar tutkulu olursa olsun, Oğlak tekeşliliği tercih eder. Ayakları yerden bir türlü ayrılamadığı için, cinsel hedeflerinde de ulaşabileceklerine kilitlenir.Boş yere, sadece bedensel tutkularına diş geçiremediği için, karşı cinsin peşinden koşması mümkün değildir.Toprak elementinden bir burç olan Oğlak'ın cinsel dürtüleri yoğundur ve oldukça istekli bir yapısı vardır.Ancak geleneklere, kurallara ve dış dünyanın değerlerine verdiği önem burada da kontrollü olmasına nedendir.Mahremiyete de verdiği değer sonucunda, toplumsal ortamlarda evli olduğu eşine bile cinsel göndermeler yapması ya da cinsellik bağlamında dokunması mümkün olmaz.Dominant bir karakter olan Oğlak, cinsellikte de baskın rolü üstlenmekten hoşlanır. Ancak bir Koç kadar ben-merkezcil olmadığı için, partnerinin duygularına ve ihtiyaçlarına karşı cevapsız değildir.Ayrıca ne kadar inatçı olursa olsun, istenmediğini düşünürse, karşısındakine diretmez.Sınırlarını ortaya koymaktan ve isteklerini alenen paylaşmaktan hiç çekinmez.Oğlak'ın en büyük dezavantajı işine odaklı beynini, cinsellik anında bile boşaltamamasıdır.


Kova - Seks
20 Ocak - 18 Şubat


Özgürlüğüne ve yeniliklere çok düşkün olan Kova'nın cinsel alanda da tek bir eşe bağlanması mümkün değildir.Bağımsızlığına çok düşkün olduğu için, kendini hiç bir zaman tam anlamıyla karşısındaki insana veremez, açılamaz. Orijinalite ve egzantiriklikle özdeşleştirilen Uranüs tarafından yönetilen Kova, cinsel hayatta da oldukça farklı alışkanlıklara ve davranış biçimine sahiptir.Cinsel anlamda aktif olabilmesi için, mental olarak da uyarılmaya ihtiyaç duyar.Kova Sabit nitelikte bir burç olduğu için cinsellikte de oldukça yavaştır.Zaten kendisini beyniyle, düşünceleriyle özdeşleştiren ve bireysellikten oldukça uzak bir karaktere sahip olan Kova için cinsellik olmazsa olmaz değildir.Hümaniter ve demokrat bir tarzı olduğu için cinsellikte de her zaman eşitlik ilkesine göre hareket eder.Kova kadını da erkeği de ilk adımı atmaktan hiç çekinmez ama, sonraki davranışlarını karşı tarafın reaksiyonuna göre ayarlar.Bu eşitlikçi yapı, partnerin ihtiyaçlarına, arzularına karşı duyarlılık da geliştirmesine ve düşünceli bir eş olmasına yardım eder.Sadece bedeniyle ilgilenen, düşüncelerine, zekasına ve mental kapasitesine önem vermeyen bir partnerle, Kova'nın bir kereden fazla cinsellik yaşaması mümkün değildir. Kendisi de belli bir mental kapasiteye sahip olmayan insanlarla beraber olmamayı tercih eder. Soğuk durmasına rağmen, yeterince uyarıldığı zaman Kova, ateşli bir aşık halini alır.


Balık - Seks
19 Şubat - 20 Mart


Duygularıyla yaşayan Balık için cinsellik de duygusallığın başka bir boyutudur.İçgüdüleri ve sezgileri oldukça ön planda olduğu için, kendi cazibesini çok iyi bilir ve kendisini kimin isteyebileceğini, ya da kim tarafından reddedilebileceğini çok iyi tahmin eder.Aslında elde etmek istediği derin bir duygusal paylaşımdır.Cinselliği ve bedensel cazibesini bunu elde etmek için kullanmaya eğilimlidir.Gizemli görünüşüyle karşı cinsin her zaman ilgi odağı haline gelmekte tam bir ustadır.Kaos ve karmaşa gezegeni Neptün tarafından yönetilen Balık insanı, bazen hangi duygular içinde olduğunun ayrımına varamaz.Salt cinsel dürtüyle hareket etse bile, bunun derin bir duygusallık olduğu konusunda ısrar edebilir.Kendini anlamaya, tanımaya başladığı zaman ise, cinselliğini daha rahat kabul edip, yaşayabilecektir.Zengin hayal dünyası, estetik duyarlılığı ve gelişkin duyuları Balık'ı bir fantezi üretme makinası haline getirebilir.Özellikle duygusal paylaşımda bulunduğu bir partneri varsa, bu fantezilerin başrolünü o üstlenir.Balık'ın empati mekanizması ve insanlara karşı duyarlılığı çok gelişmiştir.Dolayısıyla kendi istekli olmadığı zamanlarda bile, partnerine hayır demeyi bilmez.Kendi istek ve arzularını bir kenara bırakmayı, meziyet kabul ettiği için, cinsellik tek tarafın hegemonyasında olan bir faaliyet halini alabilir. Ayak fetişizmi en sık Balık burcu insanlarında rastlanır.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>