>

AŞK - CİNSELLİK

Cinsel Enerjinizi Geliştirmek İçin

Cinsel enerjimizin de tıpkı ateş gibi olumlu ve olumsuz yanları bulunuyor. Çinliler bu birbirine zıt kutupları Yin ve Yang şeklinde adlandırıyor.
 
   
 
 
     

ENERJİNİZİ BAŞKASINDA ARAMAYIN!

Çoğumuz cinselliği farklı algılıyor ve sınırlamalar koyuyoruz. Cinsellik sadece kadın ve erkek arasında yaşanan bir ilişki değil. Kadınlar cinselliği tek başına da yaşayabilir.

KENDİNİZİ TANIYIN

Vücudunuz üzerinde bir keşfe çıkın ve nelerden hoşlandığınızı, hangi bölgelerinizin daha hassas olduğunu bir kez daha ortaya koyun. Kendi kendinizi tatmin ederken orgazma ulaşmanın ne kadar harika bir duygu olduğunu bir kez daha yaşayın. Enerjinin bedeninizden, aklınızdan nasıl aktığını ve dünyaya yayıldığını hissedin. Cinsel enerjisiyle barışık insanların daha yaratıcı, daha karizma sahibi kişiler olduğunu bu konuda yapılan araştırmalar açıkça ortaya koyuyor. İhtiyaçlarınızı görmezlikten gelmeyin.

ZITLIKLAR DÜNYASI

Dünya; kadın ve erkek, aydınlık ve karanlık, gürültü ve sessizlik gibi zıtlıklar üzerine kurulu. Cinsel enerjide de bu zıtlık hüküm sürüyor. Ve bu zıtlıklar kadın ve erkekte de kendini gösteriyor, insan doğasında Yin ile Yang adı verilen bu zıt kutuplar çekingenliği ve girişimciliği temsil ediyor. Yang enerjisini; çalışırken, karar verirken, konuşurken hissederiz. O sırada aklımız berrak, dikkatli ve tamamen konu üzerinde odaklanır. Yin enerjisi ise Yang'ın tam tersidir. Her şeye açıktır, yöneten değil yönetilendir. Bu iki enerjiyi dengelediginizde hayat daha heyecanlı ve yaşanır hale gelir.

SEKSTE BİLGİLİ OLDUĞUNUZU GÖSTERİN


En fazla hangi bölgenizden uyarıldığınızı, hangi duyu organlarının sizi etkilediğini öğrenin ve cinsel birliktelik esnasında eşinize boş olmadığınızı, sizin birtakım şeyler bildiğinizi gösterin. Bazı kadınlar için cinselliğe giden yol işitmekten (müzik ya da yumuşak sözler), bazıları için hissetmekten (okşanmak ya da masaj), bazıları için görmekten (eşinin derin derin gözlerinin içine bakmak), bazıları için koklamaktan (eterik yağlar), bazıları için de tatmaktan (tendeki tuz) geçiyor. Bunu anlamak için kendinizi sevme alışkanlığı edinin. Mumları yakın, ılık bir banyo alın, kendinizi okşayın ve kendinizi tatmin edin. Kim olduğunuzu, neden hoşlandığınızı, neye ihtiyacınız olduğunu öğrenin. Bay doğruyu beklemek yerine orgazm olma yeteneğinizi geliştirin. Hepsinden de önemlisi yaşadığınız hayatı değerlendirin. Bahçenizle ilgilenin, sinemaya gidin, arkadaşlarınızla buluşun. Hayatla bağlantılı ve yaratıcılığınızı artıran bir şeylerle ilgilenin.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>