>

AŞK - CİNSELLİK

Duygularınızı ara ara temizleyin!

Her ilişki zamanla kirlenir ve yıpranır. Ufak tefek sorunlar, monotonlaşma ve dış etkenler aşkı çıkmaza sokar. Tek gereken bu ilişkide sıkı bir temizlik yapmak... İşte yolları…
 
   
 
 
     
Temizlik... Bu sözcük çoğumuzun içinde hoş ve ferahlatıcı çağrışımlar uyandırır. Güneşin cömert yüzünü iyiden iyiye gösterdiği günlerde evimizi yeniden düzene sokmak, dolapları elden geçirmek, eskileri atıp yenilere yer acımak ne büyük keyiftir! Aynı şeyi duygusal ilişkinizde de denemeye ne dersiniz? Uzun zamandır ne alemde olduğunu bilmediğiniz beraberliğinizi büyüteç altına tutabilir, fazlalıkları çıkarabilir, bazı gerçekleri kabul etmeyi başarabilir, farklı bakış açılan edinebilir ve yenilenmiş, sökükleri dikilmiş, tozu alınmış, pırıl pırıl, taptaze bir ilişkiye başlamanın mutluluğunu yaşayabilirsiniz.

Kısa cümleler, uzun ilişki:

"Bir Demet Tiyatro"daki Mükremin Abi karakterinin ünlü sloganlarından birini hatırlayın: "Kısa cümleler, uzun hayat!" Aynı kural, duygusal birlikteliklerde de geçerli. Karşınızdaki insandan karmaşık beklentilerinizi ve çok boyutlu düşüncelerinizi şıp diye anlamasını beklememelisiniz, hele o insan bir erkekse... Basit düşünüp kendinizi kısa ve net bir biçimde ifade edin. Onunla tekrar iletişim kurmayı ancak bu şekilde başarabilirsiniz.

Bir erkek, erkek olarak kalmalı:

Hepiniz zaman zaman sevgilimizin bizimle kuaföre ve alışverişe geldiğini, giydiklerine ve kilosuna bizim kadar dikkat ettiğini, dedikodu yaptığını ya da gözyaşlarına boğulduğunu hayal ederiz. Ama fazla metroseksüelliğe gerek yok. Bir erkek zevkleri, merakları, beğenileri, düşünce yapısı, hayata bakış açışı ve kusurlarıyla bir erkek olarak kalmalı. Bu bahar bu gerçeği kabul edin.

Evim evim, savaş alanım benim:

Yerde teki kayıplara karışmış bir çorap, lavaboda birikmiş bulaşıklar, darmadağınık bir yatak... Gündelik hayat denen şey işte bu! Ama aynı zamanda burada ilişkideki ufak tefek tuzaklardan da söz ediyoruz. Küçük tartışmaları hayatınızdan silin ve bunların daha önemli konuların önüne geçmesine izin vermeyin. Eğer ev işlerini kendiniz yapmak istemiyorsanız ve bunca zaman sonra artık onun da yapmayacağından eminseniz, paranıza kıyıp bir kadın tutun ve sonra da bu konuyu unutun.

Benim odam, benim arkadaşlarım:

Siz bir çiftsiniz, siyam ikizleri değil. İlişkide ikinizin de mutlaka kendinize ait bir yaşam alanınız olsun. Bugüne kadar yoktuysa da bundan sonra olması için elinizden geleni yapın. Bu yaşam alanının ilişkinizi çok daha güzel hale getireceğinden ve ömrünü uzatacağından emin olabilirsiniz.

Birlikte böcek öldürmek de aşktır:

Birbirinize olan sevginizin illa mum ışığında yemeklerle, bilmem kaç gülle, baygın bakışlarla, yani romantizmin bütün o bilinen, basmakalıp numaralarıyla ortaya çıkacağını düşünmekten vazgeçin. Ancak kalıpları aşarsanız ilişkinizi zenginleştirebilirsiniz. Gündelik hayatın küçük ayrıntılarını paylaşmak, tek kelime konuşmadan gazete okurken huzurlu bir sessizliği paylaşmak, hatta birlikte böcek öldürmek de aşktır. Üstelik böylesi, aşkların en güzelidir.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>