>

AŞK - CİNSELLİK

Duygusal Tacizden Rahatsız Mısınız?

Partneriniz sizi etkileyebilmek için türlü kurlar yaptı, sizi etki alanına çekti. Şimdiyse siz yokmuşsunuz gibi davranıyor.
 
   
 
 
     

Partneriniz sizi etkileyebilmek için türlü kurlar yaptı, sizi etki alanına çekti. Şimdiyse siz yokmuşsunuz gibi davranıyor, sürekli size önceki ilişkilerinden bahsediyor ve rencide edici konuşuyorsa bu duygusal tacizdir. Biz de, duygusal tacizin nedenlerini ve çeşitlerini sizler için derledik, uzmanların bu konudaki açıklamalarını birlikte inceleyelim...

Hemen hemen tüm kadınların yaşadığı bir durumdur. Sizin ilgilendiğiniz ve davranışlarıyla sizden etkilendiğini gösteren bir erkek birden bire değişiyor mu? Uzmanlar bu durumu duygusal taciz olarak nitelendiriyor. Üstelik tutarsızlıklarını da kısa sürede fark edersiniz. Sizinle ilişkisinin uzun süreli olmasını istediğini yada evlenmek istediğini söylerken aniden fikrini değiştirebilir. Sizi çok beğenirken nedensiz şekilde beğendiği kadın özelliklerinin sizde olmadığını söyleyebilir. ‘Evlenmeye karar verirsem o kadın sen olursun’ derken bir gün sonra ‘evleneceğim kadın sen olmazsın’ diyebilir yada aniden ayrılmak istediğini söyleyebilir.

Önceki ilişkileri sıkça gündeme gelir: Sıkça başka kadınları anlatır bu gerçek ya da hayalindeki kadınlardır ve kadınların fiziki özelliklerinden haz duyarak bahseder, bunlar size benzemeyen fiziksel özelliklerdir. Siz ilişkinizdeki sorunları konuşmak istediğiniz de eski sevgilinize dönmenizi söyler yada kendisinin önceki ilişkisinin değerini bilmediğini dile getirebilir.

Espri yaptığını söylerken aşağıladığını özellikle hissettirir: İlişkilerde çiftler birbirlerine olan ilgilerini ya da eleştirilerini esprili ifade ederler, bu da aralarında ki iletişim yoludur. Farklı olan ise duygusal taciz de eleştiriler ya da şakalar aşağılayıcıdır. Başkalarının yanında sizi yok sayabilir, sözleriyle veya bakışlarıyla tersler veya azarlar tarzda olabilir. Yeni tanıştığınız kişilerin yanında alaycı konuşmalarla küçük düşürebilir. Üstelik siz rahatsız olduğunuzu bakışlarınız ve yüz ifadenizle göstermeye çalışsanızda umursamaz ve devam eder. Rahatsızlığınızı kendisine söyleseniz de değişen hiçbir şey olmayacaktır, zamanla yaşadıklarınız ve hissettikleriniz çok ağır gelmeye başlar, kendinizi yalnız hissedersiniz. Duygusal tacizi yaşamak zorunda değilsiniz. Eğer partnerinizi yardım alması konusunda ikna edemezseniz kısa zamanda uzaklaşmalısınız, yoksa yaşam enerjinizi kaybedersiniz...

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>