>

AŞK - CİNSELLİK

En Zor Bölüm Ayrılık Konuşması

Ayrılık sürecini en az acılı şekilde yaşamak ve ilişkinizi sağlıklı bir şekilde bitirmek istiyorsanız önerilerimizi mutlaka okuyun.
 
   
 
 
     

KARAR VERİN

İlişinizi bitirmeden önce bunu gerçekten isteyip istemediğinizden emin olun. Neden bitirmek istiyorsunuz? İlişkinizin sizin için artılarını ve eksilerini tartın. Ona karşı olan duygularınız değişmiş olabilir bunu netleştirin.

YERİ VE ZAMANI SEÇİN

Ayrılık kararınızı açıklamak için seçeceğiniz yer çok önemli. Kalabalık bir alışveriş merkezi ya da bir kafede olmak belki sizin için sorun olmaz ama bir de karşınızdaki açısından düşünün. Onun da kendini rahat hissedeceği bir yer seçmelisiniz.

KONUŞUN

Her şeyi kafanızda yaşıyor diyalogları kendi içinizden tekrarlıyorsanız sizin için hayat çok zor demektir. Uzun sessizlikler yaşamak asla işinizi kolaylaştırmaz. Aklınızdakileri söyleyin karşınızdaki kişi de bulmacayı çözmek zorunda kalmasın.

DÜRÜST OLUN

Dürüstlük her zaman en iyi politikadır. İlişkinizi sonlandırma nedenlerinizi açıkça ifade edin. Hiçbir şeyi saklamayın. Ancak dürüst olacağım derken kinci bir ifadeye de bürünmeyin.

AYRILIĞIN NEDENİNİ AÇIKLAYIN

Hiçbir ayrılık nedensiz olmaz. “Ayrılıyoruz çünkü ben öyle istiyorum” mantıklı bir neden değildir. “İlişkiyi bitirmek istiyorum çünkü…” cümlesini sizden ya da karşınızdaki kişiden kaynaklanan sorunları gerekçe göstererek sürdürürseniz her şey netleşecek ve size karşı ısrarcı olmayacaktır.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>