>

AŞK - CİNSELLİK

Erkeği Konuşturmanın Yolları

O konuşmak istemediğinde siz de içinize kapanıyorsunuz öyle değil mi? Peki acaba gerçekten de konuşmak istemiyorlar mı?
 
   
 
 
     

Hayır erkekler de konuşmak, paylaşmak ister fakat yalnızca kendilerini rahat hissettikleri bir ortamda. Erkeğinizi konuşturmanın yollarını merak ediyorsanız yazımızın geri kalanını okuyun.

ERKEKLER REDDEDİLME KORKUSU TAŞIR

Birçok erkek kadınların kendilerini sürekli eleştirdiğini düşündüğü için onlara açıldıkları takdirde kadınların kendileriyle dalga geçmesinden korkar. Bir erkeğin egosunun kadınlarla kıyaslandığında çok daha hassas olduğunu unutmayın. Sevgiliniz sizin onu sürekli yargılayacağınızı düşünürse o zaman size içini açmayacaktır.

Size hislerini ve düşüncelerini anlatmasını istiyorsanız onu olduğu gibi kabul ettiğinizi göstermelisiniz. O size bir konu hakkındaki fikirlerini açmaya başladığında hemen ‘bu düşüncene katılmıyorum’ ya da ‘bu saçma fikre de nereden kapıldın?’ gibi cümlelerle lafını bölerseniz size hiçbirşeyini anlatmayacaktır.

ONA GEÇMİŞİ HATIRLATMAKTAN VAZGEÇİN

Bir tartışma esnasında ona daha önce söylediği ve sizde iz bırakan sözleri hatırlatmayı alışkanlık haline getirdiniz. Bu hemen hemen bütün ilişkilerde yaşanan bir durumdur. Tartıştığınız konu birdenbire yön değiştirir ve geçmişte yapılan hatalar tek tek hatırlatılmaya başlanır.

Bir erkek size söylediği sözlerin daha sonra başka bir tartışmada malzeme olacağını düşünüyorsa o zaman size asla gerçek hislerini açıklamayacaktır. İlişki bir dansa benzer. Ne siz ne de o bu dansı kusursuz icra edemezsiniz bunu aklınızdan çıkarmayın. Aklınızda tutmanız gereken şey bu dans içinde aldığınız rollerdir.

Bugün yanlış olduğunu düşündüğünüz şey geçmişte size doğru olarak gözüküyordu belki de. (bu sevgiliniz için de geçerli bir durum) O yüzden kendinizi geçmişten sıyırarak şu ana odaklanmaya çalışın. Ancak bu yolla onunla aranızda gerçek bir iletişim kurabilirsiniz.

‘GERÇEK’E GİDEN YOLU BULUN

Birçok erkek beraber olduğu kadının gerçeklerle yüzleşecek kadar cesur olmadığını düşündüğü için kendi hayatına dair bazı şeyleri ondan saklıyor. Birçok kadın beraber olduğu erkeği ve ilişkiyi duygularını kullanarak yönetmeyi tercih ediyor. Bu kadınların ayrıca beraber oldukları erkeklerden bazı beklentileri oluyor ve bunlar karşılanmadığında yıkılıyorlar.

Kadınların bu noktada kendilerine üç temel soru yöneltmeleri gerekiyor: ‘Gerçeklerle ne kadar baş edebilirim?’, ‘Gerçeğin ne kadarını bilmeyi gerçekten istiyorum?’ ve ‘Sevgilimin bir hayal imgesi olarak hayatımda gezmesini mi yoksa iyisiyle kötüsüyle gerçek bir karakter olarak hayatımın bir parçası olmasını mı istiyorum?’Belki ilk etapta onun hakkındaki tüm gerçekleri kaldıramayabilirsiniz, fakat en azından onu daha iyi tanımak adına bu ‘gerçek’ yola adım atabilirsiniz.

Betül Marangoz / Cosmoturk

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>